ANKARA HABERLERİ

YİBO’da öğrencilere sağlık kontrolü yapıldı

Metin ÖZDEMİR/DHA
30.04.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Türkiye genelinden gelen, tamamı parçalanmış ailelerin çocuklarının eğitim gördüğü Şabanözü Köyü Hikmet Uluğbay Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda (YİBO) 176 öğrenci, genel sağlık taramasından geçirildi.

Metin ÖZDEMİR/DHA

Polatlı Sağlık Grup Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen sağlık taramasında öğrencilerin ağız ve beden sağlığı kontrol edildi. Dr. Mustafa Süha Çöplü ve Diş Hekimi Rafet Hatipoğlu tarafından gerçekleştirilen muayene sırasında öğrencilerin heyecanlı oldukları görüldü. Özellikle küçük öğrenciler, iğne yapılacağını duyunca korktu. Fakat doktorlar, bu öğrencilerle sohbet ederek korkularını yenmelerini sağladı. Ağız ve diş sağlığı kontrolünden de geçen öğrencilerden rahatsızlıkları bulunanlara reçete yazıldı.
Okul Müdürü Erol Güngör, öğrencilerin sağlığı açısından yıl ortasında zaman zaman muayenelerin yapıldığını belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde YİBO’da öğrencilere sağlık kontrolü yapıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı