KAYSERİ HABERLERİ

YGS Ve LYS Öğrenci Ve Eğitimcilerine 3 Gün Oryantasyon Eğitimi

IHA
02.10.2015 - 15:48Son Güncelleme :

YGS ÖĞRENCİLERİNE ORYANTASYON EĞİTİMİ

IHA

Melikgazi Belediyesince organize edilen lise YGS ile LYS kurslarının 05 Ekim 2015 Pazartesi günü açılacağını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, YGS ile LYS kurslarına iştirak eden öğrenciler ile öğretmenlere 3 gün süre ile ORYANTASYON EĞİTİMİ verileceğini söyledi.
Bu kursların ilk kez düzenlendiğini bu açıdan yeni bir ortama giren kişiye o ortama alıştırmak ve bilgi vermek için verilecek eğitim ve hizmet ile eğitim kalitesi yükseltmek istediklerini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, bu gün ilki verilen oryantasyon eğitimin Cumartesi ve Pazar günleri devam edeceğini kaydetti.
12. sınıf öğrencileri ile 12. Sınıfı bitirmiş ama hiçbir yüksek eğitime kayıt olmamış öğrencilere yönelik tüm dersler üzerinden verilecek YGS ile LYS kurslarının 6 ayrı merkezde verileceğini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi eğitim ve eğitimcinin dostu, destekleyicisi ve yatırımcısıdır. Bunu her fırsatta her yatırım ve hizmette sergilemektedir. Nitekim orta öğretimden mezun veya açık lisede okuyan öğrencilere yönelik yüksek öğretime geçiş ile lisans yerleştirme sınavları için yol boyunca devam edecek kurslar düzenledik. 6 ayrı eğitim merkezinde yer alan sınıflarda 2015-2016 eğitim yılı için 40 kurs öğretmeni ile 885 öğrencinin iştirak edecektir. Kurs öğretmenleri, kurs öğrencilerini bilgilendirme için 3 gün süre ile oryantasyon eğitimi verilecek” dedi.
Başkan Büyükkılıç, bu kursların Melikgazi Belediyesi Tiyatro salonunda verileceğini ve kurs sonrası 5 Ekim 2015 Pazartesi günü derslerin başlayacağını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden YGS Ve LYS Öğrenci Ve Eğitimcilerine 3 Gün Oryantasyon Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 15 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça YGS Ve LYS Öğrenci Ve Eğitimcilerine 3 Gün Oryantasyon Eğitimi haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:41
 • Guneş
  07:23
 • Öğle
  12:36
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:27
 • Yatsı
  18:58
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı