« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yetkisiz Yetkiliydim

Şenol Güneş, kendisini suçlayan Atay Aktuğ’a cevap verdi: ‘Trabzonspor’da bütün yetki başkan Aktuğ’dadır. Kulübün parasını o kullandı, ben kullanmadım. Ben yetkisiz yetkiliydim.’

Adnan SUNGUR
SON GÜNCELLEME
VESTEL Manisaspor maçından sonra istifa eden ama o günden beri hem başkan Atay Aktuğ, hem de yöneticiler tarafından suçlanan Trabzonspor’un eski teknik direktörü Şenol Güneş sonunda patladı. Güneş, Trabzon’da yayın yapan Kuzey Ekpsres Gazetesine yaptığı açıklamada, ‘Trabzonspor’da fiziksel sıkıntı yok. Başka sıkıntılar var. Birilerini suçlayarak koltukta oturmak, ne başkan Akuğ’a, ne de bir başkasına yakışır. Konuşup kimseyi yaralamak istemiyorum. Ben yetki istemedim. Trabzonspor’da yetki başkan Aktuğ’dadır. Kulübün parasını o kullandı, ben kullanmadım. Tespit yapmayan, tedavi yapamaz’ dedi.

Aktuğ’un kendisine yönelik eleştirilerini doğru bulmadığını söyleyen Güneş, ‘Benim ne yaptığımı, kendisi dahil yönetimdekilerin hepsi biliyor. Ben Aktuğ’dan yetki istemedim. Yetki onda. ‘Yetkilisin’ demekle birine yetki verilmez. Trabzonspor’da yetkisiz yetkiliydim. Benim yetkili olduğumu söylüyorsa, Tolga’nın satılmamasını istemiştim. Sözümü neden dinlemediler? Demek ki yetki bende değil, ondaydı. Tomas’ı ben mi aldım. Tribünler ve sokaklarda benim aleyhime bağırmadılar’ diye konuştu.

Hüseyin oynuyor

Öte yandan Tahkim Kurulu, Samsunspor maçında gördüğü kırmızı kart sonrası 2 maç ceza alan Trabzonsporlu Hüseyin Cimşir’in cezasını 1 maça indirdi. Tecrübeli futbolcu bu akşam yapılacak Denizlispor karşılaşmasında takımdaki yerini alabilecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler