« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yetki çıkmazı

G.Saraylı yöneticiler, Van Gaal, Laudrup, Deschamps, Sammer gibi ünlü teknik adamlarla maddi konularda anlaştı. Ancak transferde tek yetkinin teknik adamlara verilmek istenmemesi görüşmelerde aksamaya yol açtı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY, 6 Nisan’dan bu yana birçok ünlü teknik adamla görüştü, pazarlık yaptı, ancak bir türlü sonuç alamadı. Luis van Gaal, Michel Laudrup, Didier Deschamps ve son olarak Mattias Sammer ile görüşen Cimbom’un bu ünlü isimlerle maddi konulardan çok transfer yetkisi konusunda anlaşmakta zorlandığı ortaya çıktı.

G.Saray’da aylardır takımını iyi bir şekilde idare eden ve kriz yönetimini başarıyla yapan Futbol Komitesi yine aynı düzenini korumak istiyor. Linderoth, Lincoln, Barış, Hakan Balta gibi birçok başarılı transfere imza atan yöneticiler, gerektiğinde takımda söz sahibi olmak ve yine oyuncu takviyesi konusunda ipleri elden bırakmak istemiyor.

<ı>Fikir ayrılığı

Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, 1.5 yıldır Avrupa, Güney Amerika ve Türkiye’de futbolcu taraması yaparak birçok oyuncuyla görüştü. Bu araştırmalar sonucu bazı oyuncuların transferini bitirme noktasına gelen yönetim, bu emeklerinin boşa gitmemesi için gelecek teknik direktörle birlikte transfer rotasını çizmek istiyor.

Karl Heinz Feldkamp ve Erik Gerets’in döneminde yaptığı katkılarla takımına ivme kazandıran yönetim ile Avrupalı ünlü teknik adamlar işte bu noktada fikir ayrılığına düşüyor. Sarı kırmızılı takımın temasta bulunduğu ünlü teknik adamlar, Florya’da tek patron olmak istediği için belirli bir noktaya gelen görüşmeler imza aşamasına taşınamıyor.

<ı>Sammer ılımlı

Özellikle Deschamps ve Laudrup’un hem transfer konusunda hem de takım hakkında sınırsız yetkilere sahip olmak istediği ve gerekli takviyeler ile oyuncu alımı konusunda karar yetkilerinin kendisinde olmasını açıkca yönetimden talep ettikleri belirtildi. Sammer’in de bu konuda fikrinin diğer iki teknik adam gibi olduğu fakat G.Saray Yönetimi’nin Alman çalıştırıcıyı yumuşattığı öğrenildi. G.Saray’da son iki yılda gerçekleşen ve başarıya giden portrenin ve değişikliklerin anlatılmasıyla Sammer yumuşadı.

Yönetimin bu yılki şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Cevat Güler, Burak Dilmen ve Nezihi Boloğlu üçlüsünün yine teknik heyette bulunması için özel istekte bulunacağı da belirtiliyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz