MALATYA HABERLERİ

Yetiştiricilerin Sorunları Masaya Yatırıldı

IHA
08.07.2015 - 15:40Son Güncelleme : 08.07.2015 - 15:41

BİRLİK İFTARINDA SORUNLAR MASAYA YATIRILDI

IHA

Malatya ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ve ilçe temsilcisi yetiştiriciler iftarda bir araya geldi. İftar sonrası sorunlar masaya yatırıldı ve projeler konuşuldu.
Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği binasında verilen iftar programında konuşan Birlik Başkanı İhsan Akın, “Yetiştiricilerimizle hem istişare etmek hem toplantı yapmak hem de böyle önemli bir günde bir arada olmak istedik” dedi.
Malatya’daki yetiştiriciler ile birlik olarak kuruldukları günden bu yana her zaman istişareler gerçekleştirdiklerini belirten Akın, “Burada buluşmamızın nedeni yetiştiricilerimizin birebir problemlerini bizlere anlatabilmesi ve bizleri bilgilendirmesidir. Biz bu bilgilendirmeler çerçevesinde de yetiştiricilerimizin problemlerini ilgili kurum ve kuruluşlara direk ilk elden bildirerek çözümünün yapılmasını sağlıyoruz” diye konuştu.
Malatya da kırsal hayvancılığın önemli olduğunu belirten Akın, nüfus oranına bakıldığında Malatya’da kesinlikle hayvan sayısının artırılması gerektiğini ifade etti. Yerel yönetim ve Bakanlığın verdiği desteğin yan sıra yetiştiricilere destek olunması gerektiğinin altını çizen Akın, “Çünkü doğal hayvancılık ve mera hayvancılığı çok önemlidir” dedi.
Daha sonra söz alan bazı ilçe birlik temsilcileri problemlerini dile getirdi. Hekimhan ilçesi Taş Oluk Mahallesi Kaymak Mezrasından Osman Güler, meraların kiralaması ile dışarıdan getirilen hastalıklı hayvanların büyük risk oluşturduğunu belirtirken Arapgir ilçesi Dergezen Mahallesinden köy Muhtarı Remzi Kızıltepe ile yetiştirici Kaya Özmen ise sosyal ihtiyaç olan tuvalet, yol, çeşme ve sulak meradaki sıkıntılarının çözülmesini istediler.
Arguvan ilçesi Parçikan Bozburun Mahallesinde Veli Ateş ile Hüseyin Demez, yayla yollarının bir an önce yapılmasını ve küpeleme ile ilgili sorunlarının çözülmesini isterken Yeşilyurt ilçesi Cafana Görgü Mahallesinden Ramazan Mutlu, dört bir yanlarının taş ocağı olmasından dolayı sıkıntı yaşadıklarını söylediler. Karagöz Mahallesi eski muhtarı Haydar Küllü yayla yollarının olmadığını söylerken Battalgazi ilçesi Üzümlü Mahallesinden Mehmet Akdağ ise mera yolları olmadığı için bazen hayvan sırtında meraya çıktıklarını bazen de çıkamadıklarını dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Yetiştiricilerin Sorunları Masaya Yatırıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yetiştiricilerin Sorunları Masaya Yatırıldı haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:30
  • Guneş
   06:07
  • Öğle
   12:30
  • İkindi
   15:56
  • Akşam
   18:33
  • Yatsı
   19:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı