"Ayşe Aral" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ayşe Aral" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ayşe Aral

Yetiş Ayşe

MEZUN İŞSİZ

Merhaba Ayşe Abla çok acil sana ihtiyacım var, son umudum sensin

Son üç aydır deli gibi iş arıyorum, mezun işsiz biri olarak, iş var ama ben de deneyim yok, kapılar suratıma kapanıyor.
Neden iş arıyorum; kursa gidebilmek, masraflarımı kendim karşılamak ve aileme destek olmak için.
İktisadi idari birimler mezunuyum, önceleri sınavlara evde çalışarak başarırım diye düşündüm ve elimden geleni yaptım fakat başarılı olabilmem için sağlam destek almam yani iyi bir dershane gerekiyor.
Ne olur bana yardım edebilir misin, başarılı ve çalışkan bir öğrenci oldum her zaman, mücadele etmeye devam ediyorum. Üç kardeşiz ve diğer iki kardeşim de üniversite öğrencisi, annem ev hanımı, babam esnaf. Ailem çok zorlanıyor ama ellerinden geleni yapmaya çalışıyor. Benim ailemden dershane ek masraf vs isteme lüksüm yok.

Düşündüm, en son sana yazmaya karar verdim. Sen bana yardımcı olabilirsin, ne olur sesimi duy, tüm kişisel bilgileri istediğin bilgileri sana gönderebilirim.

Saygısızlık etmek istemem ama belki bazı insanlar için ufak benim için çok çok büyük bir yardım, benim hayatımı kurtaracak, hayallerime adım atmamı sağlayacak. Senden haber bekliyorum dört gözle. Saygılar Ayşe Abla.

(Tuba /Ankara )

CEVAP: Sevgili Tuba, sana dershanen için burs vermek isteyen okur dostlarım ya da Ankara’da bir dershane çıkarsa sana yönlendireceğim. Başarılar diliyorum.

….
HAYATTAN SOĞUDUM

Ayşe Ablacım merhaba, yazımı ne olursunuz yalvarırım yayınlayın, çok zor durumdayız. İnanın yaşama hevesim bile kalmadı sıkıntımızdan.
Size annem için yazıyorum. Diğerlerinin çok daha fazla derdi olmasına rağmen benim bunu istemem belki ayıp olacak ama çarem yok.
Ben evliyim ve 1 çocuğum var. Kocamla beraber çalışıp kendi yağımızda kavruluyoruz. Annemler maddi olarak çok kötü durumdalar ve benim elimden hiçbir şey gelmiyor. Çünkü aldığımızla borç harç anca idare ediyoruz.

Babam emekli ama biliyorsunuz tek emekli maaşıyla geçinmek nerdeyse imkânsız çünkü hayat gerçekten çok pahalı.

Kız kardeşim var bir de ama o da ortaokul mezunu olduğu için düzgün bir iş bulamadı maalesef. Girdiği fabrikalarda geçici işçi aldıklarından 15 gün-1 ay sonra çıkarıyorlar işten.

Yani kısacası borç batağına batmış durumdalar. Elektrik, su, telefon, bütün faturalar birikmiş vaziyette. Toplamda 5.000 TL civarı borçları var.

Borç çok kabardığı için artık alışveriş de yapamaz duruma geldiler. Benim aldığım 1-2 parça şeyle karınlarını doyuruyorlar. Ben de son çare olarak sizin köşenizden medet umuyorum. Biliyorum bunun için yazmak saçma ama bir umut, belki yardımcı olacak birileri çıkar diyorum.

Derdi daha büyük olanlardan haklarını ihlal etme açısından çok özür diliyorum. Ne olursunuz yazımı yayınlayın ve umarım yardımcı olacak birileri çıkacak.

İnanın sıkıntımdan hayattan soğudum, yaşamak istemiyorum artık. Memleketimizde durumu iyi olan binlerce insan var inşallah yardım edecek birileri çıkar, Allah’ım inşallah ya Rabbim.
Size de çok teşekkür ederim Ayşe ablacım böyle yardımlara aracılık ettiğiniz için. Allah sizin de her şeyi gönlünüze göre versin.

İzmir’den

CEVAP: Sana çok kızdım bilesin. “Hayattan soğudum, yaşamak istemiyorum” diyorsun, 5000TL borç için insan hayata küser mi, ölmek ister mi hiç. Hayatta ne dertler var, Allah dermansız dert vermesin. Herkesin az çok borcu var, herkes intihar mı etsin yani. Bir daha böyle şeyler duymayayım ağzından. Elbet bir şekilde borçlar ödenir, benim canım okur dostlarımdan da belki yardım etmek isteyen bulunur. Sevgiler.

….

HÜLYA HANIM’IN ELBİSELERİ

Ayşe Abla, biz bayan üniversite öğrencileri olarak Hülya Hanım’ın elbiselerine talibiz.

Hem okul hem staj artık yetiştiremiyoruz, ne olur yardım edin. Adımızı yayınlamadan iletişime geçersiniz seviniriz.

CEVAP: Hülya Hanım’a sizin bilgilerinizi ileteceğim. Hepinize başarılar diliyorum. Öpüyorum yanaklarınızdan.

….

 

HÜLYA HANIM’IN KIYAFETLERİ

Merhaba Ayşe Abla,

Hülya Hanım’ın bayan kıyafetlerine talibim kargoya verdiği takdirde ben karşılarım sorun değil, yeter ki arkadaşım mutlu olsun mevsimlik ve kışlık montlar tam ona göre geç olmadan bilgilerimi iletirseniz çok sevinirim.
Saygılarımla
Adımı yazmazsanız sevinirim

CEVAP: İletişim bilgilerini Hülya Hanım’a ileteceğim, sevgiler.

….

TEK BAŞINA BİR SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ GİBİSİNİZ

Değerli Ayşe Aral,

Dün yayınladığınız “Battaniye, çocuk bezi, her şey lazım” başlıklı 3 çocuğu ile yaşayan boşanmış annenin iletişim bilgilerini rica ediyorum.

Yaptığınız hizmet için sizi kutluyorum, adeta tek başına bir sivil toplum örgütü gibi.

Sevgiler sunuyorum ve ad ve adresimin gizli kalmasını istiyorum.

İletişim kolaylığı için İdil rumuzunu kullanabiliriz.

CEVAP: Sevgili İdil, biz hep birlikte bir sivil toplum örgütüyüz. İyi ki sizin gibi okur dostlarım var da bu kadar insana elbirliği ile yardımcı olabiliyoruz. Harikasınız. Bilgileri size ileteceğim. Sevgiler.

….

HÜLYA HANIM’IN KIYAFET YARDIMI

Merhaba Ayşe Ablacım.

Ben Hülya Hanım’ın kıyafet yardımına talibim. Eğer bana yönlendirirseniz çok mutlu olurum.
Yazılarını her zaman okuyorum da Hülya Abla’nın yazdıkları tam bana ve babama göre.
Çok öpüyorum ablacım, iyi günler.
Rana

CEVAP: Sevgili Rana, Hülya Hanım’a bilgilerini ileteceğim. Kıyafetlerine çok talip çıktığı için o nasıl pay edecek bilemiyorum. Başka okur dostlarım da kıyafet göndermek isterse onlara da yönlendireceğim.


….

KIYAFETLER

Ayşecim merhaba,

“Boşandım, battaniye, çocuk bezi, her şey lazım” başlığı ile yazan bayanın 16-17 yaşındaki kızlarına çizme ve bot göndermek istiyorum.

Geçenlerde kuzenim elediği kıyafetleri ne yapacağını sorduğunda “Bana getir, ben onları Yetiş Ayşe’ye gönderirim” dedim. Onun getirdiği kıyafetlerden de kızlara gönderebilirim. Hepsi temiz kullanılmış ve yeni yıkanmış durumda.

İletişim bilgilerini gönderirsen memnun olurum.

Sevgiler.
 
Zuhal

CEVAP: Sevgili Zuhal, bilgileri sana ilettiğimde sözkonusu eposta adresinden ulaşamadığını söylediğin için buradan ilgili okuruma seslenmek istiyorum. Bana telefon numarası ve kendisine ulaşabileceğimiz farklı bir eposta adresi yollarsa sana yönlendireceğim. Öpüyorum sarılarak, iyi ki varsın.


….
BOŞANDIM, HER ŞEY LAZIM

Selam iyilik meleğim,

Yetiş Ayşe’ye yazan “boşandım, her şey lazım” diyen hanım efendinin adresini verirsen ufak çocuğu için bez vs temin edip yollamak isterim sevgiler kanatsız meleğim.

Kral

CEVAP: Kanatsız melek sizlersiniz asıl. Bilgileri ileteceğim. Öpüyorum.

….

ADIYAMAN

Ayşe ablacığım merhaba 10 Eylül’deki köşe yazınızda Cemre Hanım kıyafet fazlalıklarını gönderebileceklerini söylemiş. Ben o kıyafetleri Adıyaman’da etrafımda ihtiyacı olan insanlar için rica ediyorum, adımı yayınlamaz iseniz çok sevinirim.

CEVAP: Cemre Hanım’ın kıyafetleri için başkasına yönlendirme yapıldı. Başka destek vermek isteyen olursa size yönlendiririm.

….

YETİŞ AYŞE - KIYAFET

Fıstık Ayşe’miz günaydın,
Yine ben; Yeşim.
Taşınırken bir kaç parça eşyam daha çıktı. Senin için daha doğrusu senin güzel okuyucularından biri için koliledim, ayırdım.
38 beden kıyafet, 36-37 numara ayakkabı, çanta, ufak tefek mutfak eşyası ve kitap ihtiyacı olanlardan birini bana yönlendirebilir misin?
Hepsi temiz, az ve severek kullanılmış.
 
Çok öperim.

YEŞİM

CEVAP: Yeşim’im harikasın. Bu hafta gelecek talepleri sana yönlendireceğim. Öpüyorum sarılarak.


….


BATTANİYE, BEZ, HER ŞEY LAZIM

Abla iletişimi alabilir miyim? Bugünkü Yetiş Ayşe’deki en son talep


Özge


CEVAP: Özge’m, bilgileri sana yönlendireceğim. İyi ki varsın, sevgiler.


….

 

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI