Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yetiş Ayşe

NİŞAN KIYAFETİ

Merhaba Ayşe ablacım,

Zor durumda kaldığım için sana yazıyorum. Ben bu ay sonu sözleneceğim inşallah. Fakat durumumuz pek yok, nişan kıyafeti alacak gücüm de yok.

Ailem maddi sıkıntıda. Bana yardım edecek kimse çıkar mı acaba? Kıyafet olabilir ya da bir miktar para olabilir, çok memnun olurum.

Lütfen köşende yayınlar mısın benim melek ablam, çok zor durumdayım psikolojim hiç iyi değil üstüne bunlar eklenince çok bunalıyorum.
Bugünler geçecek ama el uzatan biri olursa minnettar olurum.
Teşekkürler.

Sevgi 

CEVAP: Sevgi’m, öncelikle tebrik eder, ömür boyu mutluluklar dilerim. Bugünler elbet geçer. Üstelik bunlar tatlı telaşlar, eminim benim canım okur dostlarım da yuva kurmak isteyen genç okurlarıma destek olacaklardır. Öperim.

* * *.

KIYAFET

Ayşecim merhaba,
Yetiş Ayşe için bir sürü kıyafet ayarladım. Hepsini bir düzene sokabilirsem sana neler olduğunu göndereceğim.
Hülya

CEVAP: Sevgili Hülya, süpersin. Senden detaylı bilgi bekliyorum. Öperim sarılarak.


* * *

Merhaba Ayşe Abla,

Yaz mevsimi yavaş yavaş uzaklaşıp yerini serin havalara bırakmaya başlıyor. Sonra da ayazlara.

Benim elimde kullanılmayan bir sürü atkı, bere, eldiven var. Hepsi tertemiz, çok az kullanılmış. Soğuk şehirlerimizde yaşayan, ihtiyacı olanlara kışın ilk soğuk gününü bile sıcacık karşılamaları için şimdiden göndermek isterim.

Sevgiler.  

F.Ö.

CEVAP: Sevgili F. Talep eden okurlarımın bilgilerini sana ileteceğim. Sevgiler.

* * *

Ben Marmara Üniversitesi’nde okuyorum, geçen bir okuyucunuz üniversite öğrencileri için kıyafetlerinin olduğunu söyledi.

Ben ve arkadaşlarım için yardımlarınızı bekliyoruz,
adımı yayınlamaz iseniz sevinirim.
 

CEVAP: Senin iletişim bilgilerini ilgili okur dostuma ileteceğim. O sizinle iletişime geçecektir. Öper, derslerinizde başarılar dilerim hepinize.

* * *
Canım Ayşeciğim,

Benim sizden bir ricam olacak.

Oğluma sünnet yapacağım. Benim bir düğün kıyafetine ihtiyacım var. 40 bedenim, bana yardımcı olursan sevinirim.

Öpüldünüz canım.
 
Necmiye

CEVAP: Necmiye Hanım, tebrikler, damatlığını da görürsünüz inşallah. Okur dostlarımdan yardımcı olmak isteyenleri size yönlendireceğim. Sevgiler.

* * *

SÖZLÜ TACİZE KARŞILIK VERİLMEMESİ ÜZERİNE İŞİNDEN OLMA

Merhabalar Ayşe Hanım,

İyi çalışmalar,

Az önce kız arkadaşımdan aldığım bir telefon üzerine size yazmaya karar verdim.

Bu sabah itibari ile kız arkadaşımın çalıştığı firmanın sahibi tarafından işine son verildiğini öğrendim sebebi de kız arkadaşımın yüz vermemesi.

Kız arkadaşım, haziran ayında … dershanesinde … ile birlikte yapmış olduğu iş görüşmesinde uygun olduğu zaman işe başlayabileceğini öğrendikten sonra 30 Ağustos 2012 tarihinde … dershanesinde çalışmaya başladı.

Sayın … kız arkadaşıma sözlü tacizlerde bulunduktan sonra kız arkadaşımın kendisini uyarmasına rağmen devam etmiştir ve kız arkadaşım çalıştığı kurumdaki öğretmen arkadaşları da uyarmıştır ve ertesi sabah da işinden olmuştur.

Kurumunda sigortasız eleman da çalıştırmaktadır, biz maliyeye şikayetimizi yaptık, dava da açacağız.

Bu konu ile ilgili başka neler yapabileceğimizi söyler veya yardım edebilirseniz çok seviniriz.

İstediğiniz saatte, istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Cihan

CEVAP: Cihan Bey, gerçekten işverenlerin çalışanlarına tacizde bulunmaları korkunç bir durum. Evine ekmek götürmekten başka derdi olmayan, gencecik bir öğretmeni taciz etmek hiçbir erkekliğe sığmaz. Hukuk da cezasını verecektir elbet. Bu konuyu Avukat Merve Gürcan’a danıştım, suç duyurusunda bulunabileceğinizi ve şartları varsa tazminat talep edebileceğinizi söyledi. Kendisine merve@mervegurcan.av.tr adresinden de ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

* * *

Merhabalar Ayşe Hanım,

Yanılmıyorsam bundan 2 hafta önce kadar size bir arkadaş aracılığı ile yazmış, komşumuzun kızı için ayakkabı talep etmiştim.
Sonradan takip ettiğimde yazımı yayımlamışsınız, teşekkürler. Şimdi sizden ricam 03.09.2012 tarihli köşenizde yayımlanan Yasemin Hanım ve Çiğdem Hanım’ın (hangisi dönüş yapacağını bilemediğimden ikisini de yazıyorum) kıyafetlerine komşumuzun kızı adına talip olduğumu belirtmek istiyorum.
Saygılarımla

Nurdane

CEVAP: Nurdane Hanım, uygun olan okurumuza sizin iletişim bilgilerinizi ileteceğim, o sizinle iletişime geçecek. Sevgiler.

* * *

KIYAFET YARDIMI HAKKINDA

Merhaba Ayşe Hanım

Adım Cemre. Bilkent Üniversitesi’nde 3. sınıf öğrencisiyim.
Ailem tekstil ile uğraşmakta, bu sebeple elimizde bazen çok fazla kıyafet olabiliyor.

Ayrıca bizim ailemizde de her orta halli aile gibi büyükten küçüğe saklanır kıyafetler bu nedenle temiz kullanılır. Eğer size gelen maillerden birkaçını yönlendirebilirseniz, yardımcı olmayı çok isterim.
Depremzedelere yardım, fakir bölgelere yardım olduğu zaman okulumuz bünyesinde de hepsine katılıyorum ancak bazen hep büyük düşünürken en yakınımızdakileri; sesini duymadığımız, haberimiz olmayan insanları unuttuğumuzu düşünüp rahatsızlık duyuyorum. Bu sebeple bugün yazılarınızı okuduğumda çok mutlu oldum. Umarım birilerine yardımım dokunur.

Cemre
 
CEVAP: Cemre’m harikasın. Bu hafta içinde kıyafetler için bana yazacak olan okur dostlarımın iletişim bilgilerini sana yönlendireceğim. Sevgiler.

 

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI