« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Yeterince hızlı değildik"

Eric Boullier, E20'nin Belçika Grand Prix'de yeterince hızlı olmadığını ancak kazanmak için, kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kimi Raikkonen'in çok iyi bir sürüşle podyuma çıkmasına rağmen Boullier, şampiyonluk mücadelesi içinde kalabilmek için sezonun geriye kalan yarışlarında daha iyi olmak zorunda olduklarını söyledi.

Raikkonen'e; Button ve Vettel'e karşılık verebilecek hızda bir araç sunamadıklarını belirten Boullier, "Yarışta tek pit stopa geçip geçmememiz gerektiğini görmek için mücadele boyunca durumu çok yakından takip etmek zorunda kaldık. Fakat sonuç da podyum finiş de bize güzel puanlar kazandırdı" dedi.

turkeyf1.com'un haberine göre; Boullier, "Elbette takımdaki herkes galibiyetten bahsediyor. Bu, hepimizin istediği bir şey. Ancak Pazar günü yeterince hızlı değildik. Bu hedefimize ulaşmak için hepimizin hiç durmadan çalışmaya devam etmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Bu arada Lotus teknik direktörü James Allison, yarışı üçüncü sırada bitirme başarısı gösterdiği için Raikkonen'i överek, İtalya'da yeniden hızlı bir performans sergilemeyi umduklarını söyledi.

Allison, "Kimi gerçekten yeterince hızlı olmayan bir araçla üçüncü olarak iyi bir iş çıkardı. Yarış öncesindeki beklentilerimizin tersi bir sonuç aldı. Aslında bu, bizim için en zor hafta sonlarından biriydi. Kimi'nin şampiyonluk umutlarımıza yönelik zararı asgariye indirmek için elinden geleni yapmasına müteşekkiriz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler