« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeter artık ben bırakacağım

Ankara’daki şike toplantısında bir sonuca varılamazken, F.Bahçe Başkanı’nın sözleriyle zor durumda kalan TFF Başkanı sonunda pes etti. Federasyon, kararını pazartesi günü açıklayacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Şimdi ne olacak?

TOPLANTIDA ağırlıklı olarak çıkan sonuç, “Genel kurulda çözüm bulalım”  oldu. TFF hukukçuları, bu konuda bir çalışma yapacak. Eğer genel kurul iradesi sağlanabilirse, bir defaya mahsus küme düşme kaldırılacak. Ancak bazı başkanlar Aziz Yıldırım’ın bu açıklamasından sonra bu olasılığın da, ortadan kalktığını ifade ettiler.

Bir başkanın iddiası:  Aydınlar her an istifa bile edebilir

BİR kulüp başkanı Hürriyet’e “Aziz Bey’in bu açıklaması hiç iyi olmadı. Bu açıklamadan sonra artık küme düşmeme kararı nasıl alınır bilmiyorum.  Toplantıda belli bir noktaya varılabilirdi. Ancak şimdi nereye varılır bilmiyorum. O açıklama herkesi şaşırttı” dedi. İsmi bizde saklı başkan, “Mehmet Ali Aydınlar, pazartesi günü  yönetim kurulunu toplayacak. Ama ne kararı alacağını bilmiyorum. Aydınlar, istifa bile edebilir” diye konuştu.

Yayıncı kuruluşla 3 yıl daha

TÜRKİYE Futbol Federasyonu ve 18 kulübün başkanlarıyla yapılan toplantıda, yayıncı kuruluşla ilgili önemli bir karar alındı. Yapılan görüşme sonunda yayıncı kuruluşun hakkının 3 yıl daha uzatılması konusu karara bağlandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz