İK/Yeni Ekonomi Haberleri

İK YENİ EKONOMİ

  Yetenekleri mezun olmadan kaptılar

  Hürriyet Haber
  30.01.2012 - 10:15 | Son Güncelleme:

  Alvimedica, genç yetenekleri kapmak için Öncü Öğrencilerle Yenilikçi Teknolojiye isimli bir proje başlattı. Üniversite son sınıfta okuyan 5 öğrenciyi yarı zamanlı olarak işe aldı.

  Alarko Holding çatısı altında bulunan; stent ve stent uygulama araçları üreten Alvimedica, üniversite 4’üncü sınıf öğrencilerine yönelik Öncü Öğrencilerle Yenilikçi Teknolojiye projesi kapsamında şu ana kadar üretim, pazarlama, mali işler, IT ve stratejik planlama & iş geliştirme departmanlarında çalışmak üzere 5 kişiyi işe aldı. Öğrencilerden 3’ü bu hafta, 2’si önümüzdeki hafta işe başlayacak.
  Projeye, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’ne posterler asılarak ve bu okulların web sayfalarında duyurular yapılarak başlandı.

  Yönetim kuruluna İngilizce sunum yaptılar
  Sonrasında bir ön eleme yapılarak aday sayısı 110’dan 88’e düşürüldü. Hepsi üniversite son sınıf öğrencisi olan bu gençleri yoğun bir işe alım sürecine dahil edildi. Aşamaları geçen 25 öğrenci grup çalışmalarına alındı. Tüm aşamaları geçen öğrenciler yönetim kuruluna İngilizce sunum yaptılar. Bu aşamadan sonra da başarılı olan gençler yarı zamanlı olarak Alvimedica bünyesinde çalışmaya başladılar.
  Alvimedica İnsan Kaynakları Koordinatörü Selen Özmumcu ve  Organizasyonel Gelişim Uzmanı Elif Gökçe Özkuyumcu “Bu arkadaşlarımız yarı zamanlı ve kadrolu olarak işbaşı yaptılar. Program çerçevesinde kendileriyle ile tam zamanlı olarak devam etmek istiyoruz. Ayrıca, işe aldığımız öğrencilerden performansı yüksek olanları yurtdışı merkezlerimizde belirli süre rotasyona almayı planlıyoruz. Bununla birlikte yurtdışında yüksek lisans imkanları sunulması da düşünülüyor” diyorlar.
  Öncü Öğrencilerle Yenilikçi Teknolojiye projesi kapsamında işe yarı zamanlı ve kadrolu olarak başlayan İTÜ Kimya Mühendisliği öğrencisi Cansu Aksu “Projeninen en zor aşaması yöneticilere sunum aşaması oldu. Yöneticilere sunum amaçlı mülakatlarda önceden nasıl bir ortam oluşturulduğu ve heyecanımı nasıl kontrol etmem ya da kendimi nasıl göstermem gerektiğine dair çeşitli araştırmalar yaptım. Yöneticilere sunum aşaması ‘en kısa süre içinde en etkili performansı sergilemek’, ‘heyecanınızı nasıl kontrol etmelisiniz’ gibi konularda hayatımda yaşadığım en ilginç tecrübe oldu” diyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı