MALATYA HABERLERİ

Yeşilyurt'ta 8 Mart etkinliği

DHA
09.03.2018 - 14:13Son Güncelleme :
DHA

Taha AYHAN/MALATYA, (DHA)-  YEŞİLYURT Belediyesi, Kent Konseyi ve KADEM Malatya Temsilciliği ortaklaşa '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' nedeniyle etkinlik düzenledi.
Düzenlenen etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın eşi Fatma Zehra Çakır, İl Başkanı Hakan Kahtalı'nın eşi Sadiye Kahtalı, İl Emniyet Müdürü Dr.Ömer Urhal'ın eşi Kadriye Urhal, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Aynur Oğuzhan, Yeşilyurt Kadın Kolları Başkanı Esin Tanrıverdi, İlçe Belediye Meclisinin kadın üyeleri ile Belediyenin bayan çalışanları katıldı. İlçe Kent Konseyi Kadın Meclisi ile (KADEM) Malatya Kadın ve Demokrasi Derneğinin ortaklaşa düzenledikleri, psikolog Gülnar Habibova'nın konuşmacı olarak katıldığı 'Evlilik Okulu' etkinliğine katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik ettiği bayanlara kırmızı gül hediye etti.
Kadınların eğitim ve kültürel seviyeler ile ortaya koydukları irade ve duruşun toplumun genel yapısını ortaya koymaya yeteceğini belirten Başkan Polat, "Toplumların hamurunu yoğuran annelerimiz, kadınlarımızdır. Annelerin fedakârlığını anlatmaya kelimeler yetmez. Bizi dokuz ay karnında taşıyan, hayatımızın her anında yanımızda olan, bütün yaşamımızda bize kol kanat geren annelerimizin hakkı asla ödenmez. Tabii ki babalarında yer ayrı onlar ağır işler yapıyorlar eve bakıyorlar ama duygu annelere düşüyor. Kadın hakkı dediğimiz zaman anne hakkı ortaya çıkıyor, anneyi düşününce kadın ortaya çıkıyor. Kadını eve hapsetmek, hayat şartlarından yoksun bırakmak cahiliye dönemlerine aittir, kadın mutlaka toplumun içerisinde olmalıdır. Cenabı-ı Allah Kur'an-ı Kerim'de kadın ve erkek arasında üstün tarafı belirlemiyor, üstünlüğü takvaya göre belirliyor. Bizim bakış açımız ve mantığımızda budur. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Cennet Annelerin Ayakları Altındadır' diye buyururken insanoğlunun annesine karşı yapması gerekenleri en güzel şekilde anlatıyor, yani 'Sen annenin ayakları altında olacaksın ki cenneti hak edesin' diye buyurmakta Alemlerin Efendisi. Kadınlarımızın toplum içerisinde aktif ve katılımcı olmaları adına, eğitim ve kültürel seviyelerini artırmak anlamında faydalı etkinlikler düzenleyen, bugün ki 'Evlilik Okulu' programını ortaklaşa yapan Kent Konseyi Kadın Meclisimiz ile KADEM Malatya Temsilciliğini tebrik ederim. Yeşilyurt Belediyesi olarak bu tür kültürel etkinliklere sürekli destek veriyoruz. Eğitim ve kültürel faaliyetlere çok büyük önem veriyoruz, okumak, yeni bilgiler öğrenmek insanın ufkunu açar, geliştirir, özellikle de toplumun genel seviyesini belirleyen bayanlarımızın daha fazla okuması, araştırması gerekiyor. Bizlerde her zaman yanınızdayız” dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Malatya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Malatya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Yeşilyurt'ta 8 Mart etkinliği haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı