Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeşilyurt'a yıldız yağıyor

Yeşilyurt Spor Kulübü voleyboldaki transferleriyle dikkat çekiyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yeşilyurt'a ilk transfer Amerika'dan geldi. Amerika Milli Takımı smaçörlerinden 1985 doğumlu Kristin Richards Yeşilyurt Spor Kulübüyle anlaştı. Bakırköy Belediyesi’nin sponsorluk desteğini alan Yeşilyurt'un ikinci yabancı transferi Karolina Kosek oldu. Polonyalı Milli Smaçör Kosek 2009-2010 sezonunda Polonya kupasında en değerli oyuncu (MVP) seçilmişti.

Yeşilyurt, Galatasaray'ın milli oyuncusu Seray Altay'ı da renklerine bağladı. 1987 doğumlu Seray Altay, 70 kez milli forma giymişti. Ankara Pursaklar Belediyesi'nden 1984 doğumlu pasör Seda Türkan da Yeşilyurt ile anlaştı.

Eczacıbaşı ve Fenerbahçe’den transfer

150'nin üzerinde milli takım forması giyen Eczacıbaşı'nın orta oyuncusu Neşve Büyükbayram Yeşilyurt’a dahil oldu. 1990 doğumlu Büyükbayram 2009 yılında Meksika’da düzenlenen Dünya Genç Kızlar Şampiyonasında ‘’En iyi blokör’’ seçilmişti.

Son transfer haberi Fenerbahçe'den geldi. Geçtiğimiz sezon sarı-lacivertli takımda forma giyen ve 20 kez milli olan libero Didem Ege Yeşilyurt'a dahil oldu.1988  doğumlu Didem Ege, spora 5 yaşında yer cimnastiği ile başladı. 10 yaşında voleybola geçip, 2006 yılına kadar kendini geliştirerek Yıldız ve Genç Milli takımlarında 20 kez forma giydi. Ege; 2010-2011 sezonunu Bursa Nilüfer Belediyesi, 2011-2012 sezonunda ise
Fenerbahçe’de yer aldı.

Kaptan yuvada kaldı

Dış transferini önemli ölçüde tamamlayan Yeşilyurt Spor Kulübü, iç transferine takım kaptanı Burcu Genç ile başladı. 1990 doğumlu, 181 cm boyunda smaçör Ülkü Burcu Genç voleybola Yeşilyurt Spor Kulübünde başladı.21 kez Yıldız ve Genç Milli takım kadrosunda yer aldı. Milli takımlarda bir Balkan Şampiyonluğu, bir Balkan 2.liği ve Avrupa 5.liği elde etmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz