Yeşilköy'deki yangın BTK ofisinde çıkmış

Soner HASIRCIOĞLU/Enver ALAS-DHA
15.12.2014 - 16:18 | Son Güncelleme:

Yeşilköy'de bulunan İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nin 7'nci katında dün akşam 21.00 sıralarında yangın çıkmıştı. Yangının bina içinde bulunan BTK ofisinde çıktığı ortaya çıktı. BTK tarafından yapılan açıklamada ofisteki 'arşiv dosyalarına' bir zarar gelmediği açıklandı.

Kurumun adının "telefon dinleme ve kayıtlarıyla" kamuoyunun gündemine sık sık gelmese ve tartışılması olaya farklı bir boyut getirdi. İstanbul polisi de ilk bakışta sıradan gibi görünen yangınla ilgili olarak hassas davranıyor. Yangının üzerinden saatler geçmesine rağmen BTK ofisi ve çevresinde olay yeri inceleme ekiplerinin incelemesi sürüyor. Uzman ekiplerin çalışmalarının bugün akşam saatleri yaklaşırken bile sürdüğü görüldü. Tam bu saatlerde BTK da bir açıklama yaptı. Yazılı açıklamada şöyle denildi. "14.12.2014 tarihinde saat 21.00 civarında Kurumumuzun İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde bulunan İstanbul Bölge Müdürlüğünde, deforme olmuş demirbaş eşyalarının ve günlük temizlik malzemelerinin muhafaza edildiği depo olarak kullanılan odada yangın meydana gelmiştir.

Yeşilköydeki yangın BTK ofisinde çıkmış

İLK BELİRLEME ELEKTRİK KONTAĞI

İlk belirlemelere göre yangının elektrik kontağından kaynaklandığı, yetkililer olay yerine geldiğinde yangının söndürüldüğü ve soğutma çalışmalarının yapıldığı, kayda değer evrak ve cihazların bulunduğu odalarda merkezi yangın söndürme sisteminin devreye girdiği görülmüştür.

ARŞİV DOSYALARI ZARARA UĞRAMADI

Ayrıca ilgili personelin yaptığı ilk incelemelerde muhafaza edilmesi gereken evrak ve demirbaş olarak kullanılan teknik cihazların ve arşiv dosyalarının herhangi bir zarara uğramadığı tarafımızca tespit edilmiştir. Konuyla ilgili olarak yetkili kurumlar çalışmalarını sürdürmektedir.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı