AMASYA HABERLERİ

Yeşilırmak Nehri Islah Projesi çalışmaları

AA / Tevfik Öztürk
29.02.2016 - 17:36Son Güncelleme :
AA / Tevfik Öztürk

AMASYA (AA) - Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Taşova ilçesinde devam eden Yeşilırmak Islah Projesi çalışmalarını inceledi.

Çomaktekin'e incelemelerinde, Kaymakam Kudret Kurnaz, Devlet Su İşleri (DSİ) Samsun 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık, Belediye Başkanı Bayram Öztürk ve DSİ Amasya İl Müdürü Turgut Yorulmaz eşlik etti.

Çomaktekin, gazetecilere yaptığı açıklamada,Yeşilırmak nehrinin geçtiği yerlere hayat katan ve orayı güzelleştiren önemli bir su kaynağı olduğunu söyledi.

Tarih boyunca büyük medeniyetlerin yerleşim alanlarını su kaynaklarına yakın yerlere oluşturduğunu anlatan Çomaktekin, şunları kaydetti:

"Bu güzel suyun tabiata ve yerleşim alanlarına zarar vermemesi için, DSİ ve Taşova Belediyemizin çok önemli çalışmaları var. Bu çalışmalardan sonra yerleşim alanlarına zarar vermesi söz konusu olmadığı gibi kenarlarda oluşacak hayat alanlarıyla halkımız burada huzur bulacaklar. Vatandaşlarımız kültürel ve sosyal faaliyetlerle beraber tabiattan daha güzel faydalanma şansı bulacaklardır. Ben bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Yeşilırmak Nehri Islah Projesi çalışmaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 17 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeşilırmak Nehri Islah Projesi çalışmaları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı