Ege Haberleri

  Yeşilçam'ın yıldızları

  Mehmet KURT, (DHA)
  06.09.2013 - 01:37 | Son Güncelleme:

  İZMİR Enternasyonal Fuarı, Sinema Burada Festivali’yle Yeşilçam’ın ünlü isimlerini buluşturarak sinemaseverlerin gönlünü fethetti.

  13’ncü kez düzenlenen festivalin bu yılki onur konukları Selda Alkor ve Menderes Samancılar oldu. Genç oyuncular Ayça Bingöl ve Mert Fırat ile gülmece, genç ve çocuk kitapları yazarı Muzaffer İzgü de festivalin katılımcıları arasında yer aldı. İzmir Sanat Merkezi’nde düzenlenen gala gecesinde Alkor ve Samancılar onur ödüllerini Başkan Aziz Kocaoğlu’nun elinden aldı. Ayça Bingöl ve yoğun set çalışmaları nedeniyle galaya katılamayan Mert Fırat’ın yerine Ayla Özdemir de Genç Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü. Hayranlarıyla buluşma fırsatı bulan festivalin özel konuğu Muzaffer İzgü ise Sinemaya Katkı Ödülü’nün sahibi oldu. Türkiye’nin tek tematik sinema festivali olma özelliği taşıyan Sinema Burada’nın bu yılki teması ‘Sağlık ve Barış Filmleri’ olarak belirlendi. Bu kapsamda; Kayıp Vatan, Eve Dönüş, Hasta, Bir Tutam Baharat ve Bir Ben Vardır Bende, Benden İçeri filmlerinin de aralarında bulunduğu toplam 19 gösterimin yapılması kararlaştırıldı.

  Festivalde EXPO provası
  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu “27 Kasım’daki EXPO adaylık oylamasına Herkes İçin Sağlık Teması ile katıldığımız için, bu festivalimizin temalarından birini de sağlık olarak belirledik. Diğer temamız ise barış oldu. Kalıcı barışı, tüm dünya insanlarının sağlayacağına inandığımız için bu temayı seçtik” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı