Ege Haberleri

EGE

  Yeşilçam'ın ustalarına ödül

  Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)
  08.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 07.09.2012 - 15:32

  İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında düzenlenen 12’nci Sinema Burada Festivali, bu yıl da zengin içeriğiyle sinemaseverlerle buluşuyor.

  Yarın akşama kadar sürecek sinema serüveninin Kültürpark İzmir Sanat’ta düzenlenen açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu. ‘Tasarım Filmleri ve Politik Filmler’ temalı festivalin onur konukları Selma Güneri, Yusuf Sezgin, Ezgi Mola ve Barış Falay, ödüllerini Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan aldı. Etkinliğin özel konuğu, fuarla yaşıt olan yazar Tarık Dursun K. da katılımcılardan ilgi gördü.

  Kocaoğlu, festivalin 2002’den bu yana düzenlendiğini, 2006’da temalı film uygulamasına geçildiğini hatırlattı, “Festival katılımcılarına İzmir halkı adına teşekkür ediyorum” dedi. Sinemaya emek verenler dalında ödül alan Selma Güneri, bugüne kadar birçok ödül aldığını ancak bu ödülün diğerlerinden çok farklı olduğunu söyledi, “Çünkü, Atatürkçülük ve demokrasinin yıkılmaz kalesi İzmir’den alıyorum” diye konuştu. Türk sinemasının unutulmaz jönlerinden Yusuf Sezgin ise duygularını, “İzmir’de çocukluğumu ve öğrenciliğimi geçirdim. 50’nci sanat yılımda bu ödülü almak bana onur verdi” sözleriyle dile getirdi. Tarık Dursun K. ise gözyaşlarını tutamadı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı