Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yeşilçam'ın unutulmaz kostümleri

LONDRA’daki Victoria & Albert Müzesi’nde sinema tarihinin belli başlı unutulmaz filmlerinin kostümleri bu yıl 20 Ekim’den itibaren sergilenecek.

‘Hollywood Kostümleri’ vadlı sergide ziyaretçiler, Hollywood sinema tarihine damgasını vurmuş yüzden fazla kostümü görme imkanı yakalayacaklar... ‘Tiffany’de Kahvaltı’ filminde Audrey Hepburn’un canlandırdığı Holly Golghtly’nin Siyah elbisesi, ‘Karayip Korsanları’nda Johnny Deep’in giydiği korsan kıyafeti, ‘Aşık Shakespeare’ filminde Gwyneth Paltrow’un yeşil elbisesi sergilenecek kostümlerden yalnızca birkaçı...
Böyle bir serginin kısa zaman içerisinde Yeşilçam özelinde de yapılacağını umut ediyorum. İzleyerek büyüdüğümüz filmlerdeki kahramanların kostümlerini görmek bence harika olur...
‘Al Yazmalım’ filminde Türkan Şoray’ın al yazması, Kadir İnanır’ın siyah deri ceketi, Cüneyt Arkın’ın Malkoçoğlu kostümleri, Sadri Alışık’ın canlandırdığı Turist Ömer’le özdeşleşmiş olan krem rengi pantolon-kahverengi gömlek-şapka üçlemesi, Kartal Tibet’in Tarkan kostümleri, Şener Şen’in ‘Eşkıya’ filminde üzerinden çıkmayan uzun paltosu ve boynunda taşıdığı muskası, ... Ve tüm ulaşılabilen Belgin Doruk, Fatma Girik, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın, Türkan Şoray, Gülşen Bubikoğlu kostümleri... Hepsini bir arada görmek, zaman tünelinden geçer gibi tek tek o filmleri hatırlamak eminim herkesin oldukça hoşuna gidecektir...
Konu kostümse, son günlerin en çok konuşulan filmlerinden ‘Zenne’nin kostümlerini de böyle bir sergide görmek, ziyaretçiler için görsel bir şölen olacaktır.

Sihirli mendiller yeni yılda bizimle

Kadınların çantasında yok yoktur aslında ama en gerekli olduğu anda ıslak mendil kesinlikle çantada değildir. Ya gereksiz yer kapladığı düşünülerek çantadan çıkarılmıştır ya da makyaj malzemeleri kadar eğlenceli olmadığı için yanınıza almak aklınıza bile gelmemiştir.
Eczacıbaşı, yeni yılda bizi Magic Napkin’le (Sihirli Mendiller’le) tanıştırıyor. Mendiller draje formunda, üzerine bir damla su damlattığınızda ise ıslak mendile dönüşüyor. Alkol, parfüm ve kimyasal madde içermediği için gönül rahatlığıyla kullanabileceğimizi düşünüyorum.
Artık hem mendiller çantalarda çok az yer kaplayacağı için, hem de Magic Napkin oldukça eğlenceli bir ürün olduğu için, bence çantasında mendil olmayan kadın kalmayacak.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI