İSTANBUL HABERLERİ

Yeşilçam sanatçılarından Halit Akçatepe’ye veda

DHA
31.03.2017 - 17:43Son Güncelleme :
Yeşilçam sanatçılarından Halit Akçatepe’ye veda
DHA

Orhan SENCER / İSTANBUL, (DHA) - TÜRK sinemasının usta oyuncularından Halit Akçatepe’nin 79 yaşında hayata veda etmesinin ardından Yeşilçam sanatçıları üzüntülerini dile getirdi.
Yeşilçam’ın usta oyuncularından Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın, Hale Soygazi, Selda Alkor ve Perihan Savaş, Halit Akçatepe’nin hayatını kaybetmesi nedeniyle çok üzgün olduklarını belirterek, şu ifadeleri kullandılar:
TÜRKAN ŞORAY: GERÇEK AĞABEYİMİ KAYBETMİŞ GİBİ ÜZÜLDÜM
Türkan Şoray: “Halit Akçatepe Türk sinemasının en vazgeçilmez, en unutulmaz, en sevilen karakterlerinden biriydi. Gerçek ağabeyimi kaybetmiş gibi üzüldüm. Hepimizin başı sağ olsun.”
HÜLYA KOÇYİĞİT: PEŞ PEŞE KAYBETTİĞİMİZ BU ÖNEMLİ DEĞLERİN YERİ ASLA DOLDURULAMAYACAK
Hülya Koçyiğit: “Sevgili ağabeyim Halit Akçatepe keyifli kahkahalarıyla içimizi ısıtan, sıcacık, samimi, dürüst, son derece ahlaklı, 7’den 70’e herkesin sevdiği, sinema ve tiyatro sanatçısı, dört dörtlük bir aktördü. Onunla beraber olmak, onunla aynı ortamı paylaşmak bana her zaman huzur ve keyif vermiştir. Bu özel anları özlemle anacağım. Bütün sevenlerinin, Türk sinemasının, hepimizin başı sağ olsun. Peş peşe kaybettiğimiz bu önemli değlerin yeri asla doldurulamayacak.”
FİLİZ AKIN: ÇOK SEVİLEN BİR BÜYÜK, BİR USTA DAHA GİTTİ
Filiz Akın: "En son Ertem Eğilmez’in Tatlı Dillim filminde çalışmıştık. Sonra da festivallerde görüştüğümüz oldu. Hep olumlu, sevgi dolu, hep neşe veren, hiç yaşlanmayan biri gibiydi. Çok sevilen bir büyük, bir usta daha gitti. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun."
HALE SOYGAZİ: YERİ DOLDURULAMAZ BİR SANATÇI
Hale Soygazi: "Çok sevdiğim bir arkadaşım ve çok değerli bir oyuncuydu. Birlikte birçok filmde rol aldık. Yeri doldurulamaz bir sanatçı. Onu çok özleyeceğiz."
SELDA ALKOR: TÜRKİYE ONU ASLA UNUTMAYACAK
Selda Alkor: "Çok üzüldüğüm bir gerçek. Çok sevdiğim bir insandı. Ben Halit’le tiyatroda birlikte çalıştım. Özel bir yeri de var bu yüzden. Türkiye onu asla unutmayacak."
PERİHAN SAVAŞ: TÜRK SİNEMASINA ÇOK ŞEY KATTI
Perihan Savaş: "Güdük Necmi’mizi kaybettik. Çok üzgünüm. Çok iyi bir insan, çok değerli bir sanatçımızdı. Türk sinemasına çok şey kattı. Hepimizin başı sağ olsun."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Yeşilçam sanatçılarından Halit Akçatepe’ye veda hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 17 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeşilçam sanatçılarından Halit Akçatepe’ye veda haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı