SAKARYA HABERLERİ

Yeşilay Topluluğu Genel Kurul Toplantısı Düzenlendi

IHA
14.10.2015 - 11:12 Son Güncelleme :

SAKARYA ÜNİVERSİTESİNDE YEŞİLAY TOPLULUĞU GENEL KURUL TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

IHA

Sakarya Üniversitesi Genç Yeşilay Topluluğu Genel Kurul Toplantısı düzenlendi.
Türkiye Yeşilay Cemiyetine bağlı olarak faaliyet gösteren Sakarya Üniversitesi Genç Yeşilay Topluluğu Genel Kurul Toplantısı, SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Madde, Alkol Bağımlılığı, Teknoloji ve Tütün Bağımlılığı konularına değinen SAÜ Genç Yeşilay Topluluğu başkanı Erdinç Enis Odabaşı, topluluğun amacı ve bağımlılık ile nasıl mücadele edilmesi gerektiği konusunda bir sunum yaptı.
Madde Bağımlılığı konusunda SAÜ’lü öğrencilere uyarılarda bulunan Odabaşı, “Özellikle bayanlar dışarıda herhangi bir ağrınız olduğunda bilmediğiniz ilaçlar almayın. Uyuşturucu ve uyarıcı hapların pek çok çeşidi var” dedi. Teknoloji bağımlılığı konusuna da değinen Odabaşı, “Bu konunun üzerinde özellikle duruyorum. Bağımlı mısınız, değil misiniz nasıl ayırt edersiniz? : Bir paylaşımı beğendiğiniz için paylaşırsınız ama beğenilsin diye paylaşıyorsanız bu bağımlılıktır. Bağımlı olan kişi aile ve sosyal yaşantısından uzak kalır ve bu özellikle gençlerin yaşantılarını fazlasıyla etkiler” ifadelerini kullandı.
Tütün Bağımlılığının çok yaygın olduğunu belirten Odabaşı, “Nargile ve sigara en tehlikeli olanlarıdır. Özellikle nargile, kanuni bir yasağı henüz bulunmuyor fakat sigaradan kat kat daha zehirli. İnsanlara bunu yasaklayamazsınız fakat zararlı bir alışkanlık olduğuna ikna edebilirsiniz, edebiliriz” diye konuştu. SAÜ Yeşilay Topluluğun amacının geniş kitlelere ulaşıp, insanları bilinçlendirmek olduğunu ifade eden Odabaşı, SAÜ’de öğrenim gören herkesin Genç Yeşilay Topluluğu’na katılması yönünde çağrıda bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Yeşilay Topluluğu Genel Kurul Toplantısı Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 11 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeşilay Topluluğu Genel Kurul Toplantısı Düzenlendi haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:17
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:24
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:15
Sayfa Başı