TEKİRDAĞ HABERLERİ

Yeşilay Haftası

AA / Muhterem Erkul
29.02.2016 - 12:31Son Güncelleme :

- Tekirdağ Yeşilay Şube Başkanı Çelikayar:- "Bu yıl, 'İyi ki Yeşilay var' konseptiyle hafta boyunca Tekirdağ kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını arttırmak için çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz"

AA / Muhterem Erkul

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ Yeşilay Şube Başkanı Şener Çelikayar, "Bu yıl, 'İyi ki Yeşilay var' konseptiyle hafta boyunca Tekirdağ kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını arttırmak için çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz" dedi.

Şener, "Yeşilay Haftası" dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında, hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini belirtti.

Yeşilay'ın, 96. kuruluş yıl dönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla hafta boyunca birbirinden farklı saha aktiviteleriyle herkesin katılabileceği etkinlikler düzenleyeceklerini aktaran Çelikayar, Yeşilay'ın bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen bir çok faaliyete imza attığını söyledi.

Çelikayar, her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladıkları Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Bu yıl da 'İyi ki Yeşilay var' konseptiyle kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için tüm otoriteleri ve toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz. Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Yeşilay Haftası'na, 'Yeşilay Dayanışma Haftası' olarak kutlanacaktır. İlimizdeki Yeşilay gönüllülerimizle zararlı alışkanlıklara ve bunların yayılmasına engel olmak için hep birlikte el ele vererek, etkinlik ve seminerlerimizle bağımlılıklarla mücadele çağrısında bulunacağız."

Çelikayar ayrıca, genç nesili zararlı alışkanlıklardan korumak ve uzak tutmak amacıyla hayata geçirilmesi planlanan ve pilot bölge olarak Tekirdağ'ın seçildiği, "Hayata 3D" projesini Trakya Kalkınma Ajansı'na (TRAKYAKA) sunacaklarını ifade etti.

Proje kapsamında, gençlerin çeşitli aktivitelerde bulunacağı atölyeler kurulacağını aktaran Çelikayar, aynı zamanda bu atölyelerde gençlerin alacağı eğitimlerle meslek sahibi olmasının da amaçlandığını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Yeşilay Haftası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 12 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeşilay Haftası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı