YALOVA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Yeşilay, 2018’de 30 milyon öğrenciye ulaşmayı hedefliyor

DHA
06.11.2017 - 12:43Son Güncelleme :
DHA

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’da Yeşilay Cemiyeti Yalova Şubesi yöneticileri basın mensupları ile bir araya geldi. Yalova Yeşilay olarak yapılan çalışmaları anlatan Şube Başkanı Faik Aydın, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı hakkında da bilgilendirdi.

Yeşilay Yalova Şubesi olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgilendirme amacıyla Başkan Ali Faik Aydın, Özdilek AVM’de düzenlenen akşam yemeğinde basın mensupları ile bir araya geldi. Görevi devraldıktan sonra şubede her anlamda yenilenmeye gittiklerini söyleyen Aydın, profesyonel bir anlayışla çalışmaların devam ettiğini, bu çalışmaların sonucu olarak da kentte Yeşilay’ın çalışmaları hakkında farkındalık oluşturmaya başladıklarını dile getirdi.

“PROFESYONEL DÜŞÜNCE, AMATÖR RUH”

Yeşilay’da görevi devraldıktan sonra hızlı bir yapılanma ve yenilenmeye gittiklerini söyleyen Aydın, “Bazı konularda gerçekçi olmak lazım. Yeşilay, bugüne kadar hepimizin kabul ettiği gibi benim de okul yıllarındaki ‘Yeşilay kolundan’ ibaretti. Biz bunu hiçbir zaman inkâr etmedik. Fakat Yeşilay Genel Merkezi, bizlere bu konuda, bana ve ekip arkadaşlarıma yapmış olduğumuz görüşmelerde bu konuda Yalova’da görevi almamız noktasında bize bir işaret verilmişti. Biz de bu konuda alanında uzman arkadaşlarımızla bir araya geldik ve bir yapılanma içerisinde olduk. Bizler göreve geldiğimiz günden itibaren profesyonelce düşünen ama işini amatör ruhla yapan bir ekiple çalıştık” dedi.

Yeni yönetimin göreve gelmesinden sonra hızlı bir yapılanmaya gittiklerini söyleyen Başkan Aydın, genel merkezin de desteğini alarak hem personel hem de teknik donanım konusunda yardımlar aldıklarını belirtti.

TBM PROGRAMI HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ

Yeşilay’ın TBM eğitim programı hakkında da bilgiler veren Aydın, “TBM denilen Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) Eğitim Programımız ile ilgili yerel ile iç içe olan yerel yönetimleri, STK’ları ve basını bu konuda bilgilendirmek istedik. Bu program ile geçen sene ülke genelinde 498 rehber öğretmen TBM Formatörü olarak yetiştirildi. Yetiştirilen bu formatörler ülke genelinde 28 bin rehber öğretmene ulaştı. Bu 28 bin rehber öğretmenimiz de ülke genelinde 20 milyon öğrenciye ulaşmamızı sağladı. 2018 yılı için 30 milyon öğrenciye ulaşılması hedefleniyor. Bu hedefte Yalova’nın da payının olmasını istiyoruz. Bu önleme temelli bir eğitim programı. Bu program Türkiye’de ilk defa bağımlılıkla mücadelede geniş kapsamlı ve geniş bir hedef kitleye hitap eden bir program olma özelliğini taşımasının yanında milli eğitim sistemi ile bütünleşmiş bir program özelliğini de taşıyor” diye konuştu.

“KASAMIZDA 16 BİN LİRA VARDI”

Aydın, Yeşilay’ın bütçesinde de artış sağladıklarını dile getirdi. Aydın, “Biz göreve geldiğimizde Yeşilay’ı kasasında 16 bin lira ile devraldık. Kasamızda 16 bin lira vardı. Oysa şimdi, göreve geldiğimiz günden bugüne kadar ayni veya nakdi Yeşilay Yalova Şubesi’nde 250 bin liraya ulaştık. Bunun yaklaşık 90 bin lirası da özellikle benim müşterilerimden tahsil ettiğim bağışlardan oluşuyor. Eşimle birlikte il dışına çıktığım zaman yapmış olduğum koşuşturmalardaki en büyük kalemi Yeşilay’a bağış noktasında değerlendirdim. Dolayısıyla Yalova’da hem bu konuyu farklı şekilde dile getirenlerin, kapılar ardından konuşanlara da en iyi şekilde cevap verdiğimi düşünüyorum. Getirdiğimiz noktada Yeşilay gereken farkındalığı yarattı. Şimdi de her ilçede birer irtibat ofisi oluşturma hedefindeyiz” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Yeşilay, 2018’de 30 milyon öğrenciye ulaşmayı hedefliyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

YALOVA NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:20

YALOVA NÖBETÇİ ECZANELER

Sorunapp.com'un katkılarıyla
 • İrem Eczanesi

  Merkez
 • İstanbul Eczanesi

  Merkez
Sayfa Başı