« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeşil sahalardan bir yıldız daha kaydı

Beşiktaş ve milli takımın başarılı futbolcularından Recep Çetin, futbola sessiz sedasız veda etti. 36 yaşındaki milli futbolcu, Beşiktaş Kulübü'nün jübile yapması için talepte bulunduğunu, ama kendisinin bunu istemediğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Uzun futbol yaşamında 12 teknik adamla çalışan Recep, "Artık bırakmanın zamanı gelmişti. Futbol yaşamımda kimseyle bir sorunum olmadı. Dürüst başladım, dürüst bitirdim. Hedefim bundan sonra Türk futboluna teknik adam olarak hizmet etmek" diye konuştu.

Futbola Sakaryaspor'da başlayan, Beşiktaş'ta kariyerinin zirvesine çıkan yıldız futbolcu, 65'i (A) Milli Takım olmak üzere, toplam 110 kez milli formayı giydi.

Sakaryaspor genç takımında oynadıktan sonra 1983-84 sezonunda Boluspor transfer olan deneyimli savunma oyuncusu, 1987-88 sezonunda geldiği Beşiktaş'da toplam 12 yıl forma giydi ve pek çok kupa sevinci yaşadı. Daha sonra Trabzonspor'a transfer olan ve 1 sezon da bordo-mavili formayı giyen milli futbolcu, 2 sezon hizmet etiği İstanbulspor forması altında yeşil bahalardan koptu.


Bunları da Beğenebilirsiniz