Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yeşil ölmedi, İstanbul'da

  Hürriyet Haber
  28.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 28.05.2000 - 00:01

  Çakıcı'yla görüştüğü ortaya çıkınca bakanlıktan istifa eden Eyüp Aşık, Yeşil’in yaşadığını iddia etti. Eyüp Aşık, ‘‘Yeşil, yakında yakalanacak. İstanbul'da toplantılar yaptığını duyuyorum’’ dedi.

  ANAP Trabzon Milletvekili Eyüp Aşık, Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın ölmediğini söyledi. Aşık, ‘‘Yeşil'in İstanbul'da adamlarıyla toplantı yaptığını duyuyorum’’ dedi.

  Karadeniz Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanları 2'nci Olağan toplantısı'na katılmak üzere Samsun'a gelen Aşık, gazetecilere ilginç açıklamalarda bulundu. Yeşil'in ölmediğini ileri süren Aşık, ‘‘Yeşil ölmedi, yakında yakalanacak. Ben bunu, ne keramet ne de falcı olduğum için söylemiyorum, sadece olayları tahlil ediyorum. Yeşil artık kendini saklayamaz. İstanbul'da adamlarıyla sık sık toplantı yaptığını duyuyorum.’’ dedi.

  Mehmet Eymür'ün, MİT Müsteşar Yardımcısı görevindeyken dönemin başbakanına Yeşil'in öldüğünü söylediğini hatırlatan Eyüp Aşık, ‘‘Ben ona o zaman da sordum 'Yeşil kimin adamıydı' diye. Kendisi de 'Benim' demişti. 'Peki sen nasıl bir istihbaratçısın ki Yeşil'in ölüp ölmediğini bilmiyorsun' diye kendisiyle tartışmamız olmuştu’’ diye konuştu.

  Bu hükümet döneminde çetelerin ve mafyanın çökertildiği görüşünü savunan Eyüp Aşık, şunları söyledi:

  ‘‘Bunun nedeni çete ve mafya gruplarının devlet ile olan bağlantısı benim de içinde bulunduğun 55'inci hükümet döneminde resmen kırılmasıdır. Bunun için, onu kırmak istemem ama keramet Tantan'da değil. Bu oluşumun kaynağı 55'inci hükümettir. Çünkü devlet tavrını değiştirmiştir. İstihbarat birimleri MİT, Jandarma ve Emniyet ilk kez bizim zamanımızda birbirlerine destek oldular.’’

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı