Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yeşil kıl payı kurtuldu

  Mehmet AKTARAN / İSTANBUL, (DHA)
  14 Şubat 2006 - 17:25Son Güncelleme : 14 Şubat 2006 - 19:18

  Susurluk Skandalı'nın kilit isimlerinden Yeşil kod isimli Mahmut Yıldırım, İstanbul'da dün gece yapılan operasyondan kurtulmayı başardı. Operasyonda Yeşil'in haraç çetesi kurduğu öne sürülen oğlu gözaltına alındı.

  YEŞİL KİMDİR?
  Gerçek adı Mahmut Yıldırım. 1953 Bingöl, Solhan doğumlu. Ahmet Yeşil, Mehmet Kırmızı, Tire, Sakallı, Terminatör takma isimlerini kullandı. Adı Binbaşı Cem Ersever ve Musa Anter başta olmak üzere pek çok cinayetle birlikte anılıyor. 1996’da MİT elemanı olarak çalışırken ortadan kayboldu.

  İstanbul'un çeşitli semtlerinde özel harekat timlerinin de katıldığı ‘Şafak Operasyonu’nda, Susurluk olaylarıyla adını duyuran ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım'ın, Kadıköy'deki bir eve yapılan baskın öncesi son anda kaçtığı ortaya çıktı. Evde yapılan aramada Kalaşnikof marka otomatik tüfekle, 2 tabanca ele geçirildi.

  Özel harekat timlerinin de katıldığı operasyonun düğmesine dün sabaha karşı basıldı. İstanbul'da aynı anda 5 ayrı eve baskın düzenlendi. Kadıköy'de basılan evde polis, Mahmut Yıldırım'ın oğlu Murat Yıldırım ve arkadaşlarını yakaladı. Gözaltına alınan kişilerin ilk sorgusunda ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım'ın da evde bulunduğu ancak operasyonun başlamasından sadece yarım saat önce evden çıktığı belirlendi. Yeşil'in de bulunduğu ancak son anda kaçtığı evde yapılan aramada Kalaşnikof tüfekle 2 tabanca ele geçirildi. Gözaltına alınan Murat Yıldırım'ın da bulunduğu 14 kişinin sorgusu sürerken, operasyonların devam ettiği öğrenildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı