Yeşil Kart'lıya askeri hastaneler açılıyor

ANKARA/ANKA
13.10.2005 - 10:56 | Son Güncelleme:

Sağlık Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri arasında "Sağlık Hizmetlerine İlişkin Protokol" imzalandı. Protokolle, 10 milyon 200 bin Yeşil Kart’lı vatandaş askeri hastanelerden faydanalabilecek.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Necdet Ünüvar ile Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Komutanı Korgeneral Hayri Güner tarafından imzalanan protokolle, Yeşil Kart’lı vatandaşların askeri hastanelerden faydalanması düzenlendi. Protokol kapsamında; Yeşil Kart sahipleri Devlet Hastaneleri’nden Askeri Hastanelere tetkik ve tedavi istemiyle sevk edildiklerinde, ayaktan veya yatarak muayene, tetkik, tahlil ve tedavi hizmetlerini alabilecek.
Bunun yanısıra, hastalar, Yeşil Kart ve sağlık cüzdanının yanı sıra sevk işleminin yapıldığı evrakla askeri hastanelere başvurduklarında, tüm muayene, tetkik, tahlil ve tedavileri ücretsiz olarak yapılacak.

39 ASKERİ HASTANE YEŞİL KARTLILARA AÇILIYOR

Sağlık Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri arasında imzalanan "Sağlık Hizmetlerine İlişkin Protokol" kapsamında, vatandaşlar 39 askeri hastaneden hizmet alacak. Hastanelerden birinin isminin henüz listeye girmediği öğrenilirken, listede yeralan ve Yeşil Kart sahiplerinin sağlık hizmeti alabileceği 38 askeri hastane şöyle:
"Çorlu, İstanbul Gümüşsuyu, İzmir, Ankara, Erzurum Mareşal Çakmak, Diyarbakır, Kasımpaşa, Gölcük, İzmir Güzelyalı, Eskişehir, Ankara Etimesgut, Bursa, Ağrı, Balıkesir, Isparta, Kayseri, Malatya, Sarıkamış, Erzincan, İskenderun, Adana, Edremit, Ardahan, Denizli, Elazığ, Çanakkale Gelibolu, Kocaeli Derince, Manisa, Bitlis Tatvan, Samsun, Sivas, Çanakkale, Muğla Aksaz, Kütahya, Merzifon ve Konya Askeri Hastaneleri."
Protokol, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi ile GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi’ne sevkin, Devlet Hastanesi tarafından sevk edilen Askeri Hastane’nin düzenleyeceği rapor doğrultusunda yine Devlet Hastaneleri’nden yapılmasını hükme bağlıyor.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı