Ege Haberleri

  Yeşil direniş

  Hürriyet Haber
  17.09.2013 - 01:26 | Son Güncelleme:

  Planlar değiştirilip mi yapılacak tepskisi sürüyor.

  BORNOVA’da, Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün bulunduğu Ağaçlı Yol’da yaklaşık 100 dönüm alanın planlarının değiştirilerek, AVM ve konut yapılmak üzere satışa çıkarılmasına tepkiler büyüyor.

  “Direnen Ağaçlı Yol Yeşil İzmir Dayanışması” dün de Bornova Cumhuriyet Meydanı’ndan Karayolları’na kadtar syürüyüş düzenledi. Eyleme Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan da destek verdi.
  Sındır, “Yeşil alanımızı geri istiyoruz. Mücadelemizi de sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi. Basın bilrdirisini okuyan Eğitim İş Bornova Şubesi Sekreteri Oğuz Emiroğlu “Satışa teklif vermek için belirledikleri son gün 19 Eylül. Bu tarihi izleyen günlerde şatış işlemi tamamlanıp betonlama süreci başlayacak. Ardından DSİ, TEDAŞ ve Zeytincilik Araştırma İstasyonu arazileri sırada bekliyor. Hukuk mücadelesi sürüyor. Bu oldu bittiye seyirci kalmayacağız. Kamu malı olan bu arazilere sahip çıkacağız. Ağaçlı Yol’un AVM olmasına izin vermeyeceğiz. Bu arazi yeşil alan olarak kalmalı” dedi. ? Mustafa OĞUZ, (DHA)

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı