Ege Haberleri

  Yeşil bir dünya için haydi el ele

  Cesur SERT / İZMİR (DHA)
  16.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yangınlarla kül olan ormanların yeniden yeşermesi için İzmirli üç kadın, “Bir Fidandan, Bin Fidana” buluşması düzenliyor. Bu dev projede bir bilette siz alın.

  İZMİR cemiyet hayatının tanınmış üç ismi Siren Ertan Çarmıklı, Berkay Eskinazi ve Sinem Özusta yangınlarla kül olan ormanların yeniden kazandırılması için Pro- Fest & Organizasyon olarak “Bir Fidandan, Bin Fidana” buluşması düzenliyor. 5 Eylül Cumartesi gecesi Çeşme 7800 Residances & Otel’deki iftar yemeğinde farkındalık toplantısı yapılacak.

  Doğa için bende varım

  Organizasyonun Çeşme 7800 Residances & Otel’in ana sponsorluğunda yapılacağını belirten Siren Ertan Çarmıklı, “Organizasyonun bilet satışlarından elde edilecek gelir Ege Orman Vakfı’na bağışlanacak. Ayrıca, organizasyonun ana sponsorları arasında 1941 yılından bu yana mücevher sektöründe hizmet veren Özusta Mücevherat gecede özel olarak tasarladığı ‘doğa için bende varım’ mücevherlerini o gün Ege Orman Vakfı yararına satışa sunacak. Gece doğal değerlere sahip çıkmaya yönelik bir buluşma olmasının yanı sıra 7800 Restoran’ın özel ve lezzetli sunumları ile Ramazan ayına özel bir iftar birlikteliğine de aracılık etmiş olacak” dedi.

  En iyi mirası bırakalım

  Gelecek kuşaklara bırakılacak en iyi mirasın hiç kuşkusuz yaşanabilir çevre olduğunu belirten Sinem Özusta, “Amacımız, ‘Bir Fidandan, Bin Fidana’ buluşması ile topraklarımız ve doğal değerlerimiz için herkesin sosyal sorumluluk amacını hissetmesi. Doğaya karşı duyarlılığa dikkat çekilmesi ve her katılımcının kurulacak yeni ormanlık alanlar için bu duyarlılıkta ‘bende varım’ diyerek yeni orman alanları oluşturması” diye konuştu.

  Bilet ücreti 100 TL

  Berkay Eskinazi de konuya duyarlılığı arttırmak adına 500 adet davetiye satışa çıkaracaklarını, minimum 300 kişinin katılımını hedeflediklerini söyledi. Bilet ücreti ise 100 TL olarak belirlendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı