Gündem Haberleri

  Yeşil Ankara'daydı

  Hürriyet Haber
  07.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Yerlikaya, Yeşil'in 10 gün önce Ankara Kızılay'da eski TİKKO militanı bir itirafçıyla görüldüğünü iddia etti. Bu arada, Yeşil'in beyaz renkli bir Tempra otomobille iki hafta önce Elazığ'da görüldüğü de öne sürüldü.

  CHP Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Yerlikaya, Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın yerini Başbakan Mesut Yılmaz'ın da bildiğini savunarak, ‘‘Yeşil'i aramıyorlar ki bulsunlar’’ dedi.

  Sinan Yerlikaya, CHP'nin Genel Merkezi'nde dün düzenlediği basın toplantısında, ‘‘Hükümetin başındaki arkadaş’’ dediği Mesut Yılmaz'ın Susurluk Raporu hazırlatmasına karşın gereğini yerine getirmediğini, Susurluk'ta adı geçen hiçkimsenin tutuklu olmadığını vurguladı. Yeşil'i Antalya'da aradıklarını, ancak Yeşil'in Antalya'dan 5-6 ay önce ayrıldığını bildiren Yerlikaya, şunları söyledi:

  ‘‘Son olarak 10 gün önce Kızılay'da Bozo diye bilinen eski TİKKO militanı itirafçı ile birlikte görüldü. Yeşil'in nerede olduğunu Başbakan da, Emniyet de, Mehmet Eymür de biliyor. Yeşil'in Eymür'ün yanında olduğunu biz 2 yıl önce söyledik. Nasıl bir mahluk olduğunu açıkladık. Bu adam konuşursa Türkiye'de deprem olacağını söylemiştik. Yeşil'i aramıyorlar ki bulsunlar.’’

  ELAZIĞ'DA DA GÖRÜLMÜŞ

  Antalya'da oturan eniştesi Hacı Mehmet Tireli'nin, ‘‘Mahmut yüzde 90 hayatta değil’’ dediği ‘Yeşil’in, kısa süre önce Elazığ'da olduğu iddia da edildi. ‘Yeşil’in beyaz renkte Tempra marka otomobille iki hafta önce Elazığ'a geldiği idiaları üzerine güvenlik güçleri alarma geçti. Ancak tüm aramalara karşın Mahmut Yıldırım'ın izine rastlanamadı. Üst düzeydeki bir jandarma yetkilisi, ‘Yeşil’i Elazığ'da herkes tandığı için bu kente gelemeyeceğini söyledi.

  Mahmut Yıldırım'ın, JİTEM'e geçtikten sonra Antalya ve Ankara'da satın aldığı evlere ilaveten, Elazığ'ın Aksaray Mahallesi Karşıbahçeler Mevkii'nde yaptırdığı iki katlı evinde, evli yeğeninin kaldığı belirlendi. Evin kapısını çalan hha muhabirlerinin karşısına çıkan ve Mahmut Yıldırım'ın ablasının kızı olduğunu söyleyen genç kadın, ‘‘Mahmut dayımı 5 yıldır görmüyorum. Bu evin tapusu Mahmut ve Osman dayılarım üzerine. Bir süredir ben oturuyorum’’ dedi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı