ADANA HABERLERİ

Yeşil Alan İşgali Engellendi

IHA
01 Ekim 2015 - 10:55Son Güncelleme : 01 Ekim 2015 - 10:56

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SÖZLÜ’NÜN, YEŞİL OLAN OLARAK KALMASINA DAİR MECLİS KARARI ALDIRDIĞI BEYAZEVLER YALÇIN PARK’TA, ÖZEL MÜLK SAHİPLERİNİN BAŞLATTIĞI İNŞAAT GİRİŞİMİ ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİBİNİN MÜDAHALESİYLE ENGELLENDİ.

IHA

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün, yeşil olan olarak kalmasına dair meclis kararı aldırdığı Beyazevler Yalçın Park’ta, özel mülk sahiplerinin başlattığı inşaat girişimi Adana Büyükşehir Belediyesi zabıta ekibinin müdahalesiyle engellendi.
Bir süre önce Beyazevler Mahallesi Yalçın Park’ın bir bölümünün, özel mülk sahibince tel örgülerle çevrilmesi üzerine Adana Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’ndan açıklama yapılmış ve sorunun, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nce çözüldüğü ve parkın tamamının yeşil alan olarak kalması yönünde karar alındığı ifade edilmişti. Ayrıca mülk sahibinin konuyla ilgili itirazının da Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde reddedildiği kamuoyuna duyurulmuştu.
Önceki gün park içindeki tel örgüyle çevrili alanda inşaat yapımına başlanması üzerine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatıyla zabıta ekipleri harekete geçti ve kanunsuz girişimi önledi. Park içindeki alanda prefabrik barınak inşa eden ve bu barınağın üzerine oturtulacağı bir de alan oluşturmak için inşaata başlayan özel mülk sahiplerini uyaran Büyükşehir Zabıta Ekibi, Adana Büyükşehir Beledisi Meclisinde konuyla ilgili alınan kararı tebliğ etti ve inşaatın durdurulup, barınağın ve beton kullanılarak döşenmeye başlanan tabanlığının kaldırılması için süre verdi.
Zabıta ekibinin uyarısını dikkate alan mülk sahipleri, kendilerine verilen süre içinde yeşil alan işgaline son vereceklerini söyledi. Uyarının gerçekleştiği gün, mülk sahiplerince barınak kaldırıldı, döşenen taşlar sökülmeye başlandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Yeşil Alan İşgali Engellendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 10 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeşil Alan İşgali Engellendi haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:05
  • Guneş
   05:50
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:38
  • Akşam
   19:37
  • Yatsı
   21:07
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı