« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yes diye bağırdım çünkü...

İsmail Kartal, ağzından çıkan kelimeyi ve yaşadığı mutluluğu anlattı.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

YES’Lİ SEVİNCİN SIRRI WEBO’NUN GALİBİYET GOLÜ SONRASI “YES” DEDİ VE ÇOK RAHATLADI...

“Oyun sıkıntıya girmişti. Vücudumda kasılmalar hissettim. Bu durumu maç sonunda anladım. Webo’nun golüne çok sevindim. Rahat kazanacağımız maçı zora sokmuştuk. Önemli bir galibiyet olduğu için böyle reaksiyon verdim.”

GALATASARAY karşısında kazanılan Süper Kupa sonrasında Fenerbahçeliler büyük mutluluk yaşarken, İsmail Kartal için ise zorlu sezon başlamıştı... Karabükspor ve sonraki 7 zorlu maç fikstürünün yanısıra henüz beklenen futbolu görmeyen taraftarın eleştirileri, hocanın gerilimli ve stresli bir hafta geçirmesine neden olmuştu. Karabükspor’un çok kaliteli bir takım olduğunu düşünen Kartal, muhtemel bir puan kaybında eleştiri oklarının kendisi ve futbolcularının üzerine yoğunlaşacağı konusundan emindi. İşte bu gerginlikle maça hazırlandı, takımına da sürekli olarak bu maçın zorlu geçeceği bilincini yerleştirdi.

2-2 OLUNCA, GERGİNLİK ZİRVE YAPTI
BU durum karşılaşmada hocanın yüzüne de yansımıştı... Maçın başında Emenike’nin golü çok rahatlamıştı hocayı. O anda maçın farka gideceğini düşünüyordu. Ancak devre bitmeden takımın geriye yaslanmaya başlaması ve ardından kalelerinde yaşanan ilk tehlikede yenen gol İsmail hocayı son derece gerdi. Devre arasında daha tempolu oynamaları için futbolcularını uyaran Kartal, Sow’un golüyle yine bir rahatlama yaşadı.
Ancak kısa bir süre sonra bu kez Kadlec kendi filelerini havalandırınca, tabeladaki 2-2’lik eşitlik sonrası olanlar oldu. Kartal’ın vücudu kasılmaya başlamıştı. İnanılmaz bir gerginlik yaşadığı ekrana yansıyan görüntüsünden belli oluyordu.

Yes diye bağırdım çünkü...

“VÜCUDUMDA KASILMALAR HİSSETTİM”
KARŞILAŞMAYI kazanmak adına çok önemli bir hamle yapıp stoper Kadlec’i oyundan aldı, yerine Webo’yu sahaya sürdü. Kısa bir süre sonra Webo’nun golüyle İsmail Kartal patladı. İnanılmaz bir gol sevinci yaşadı... Ağzından İngilizce olarak “Yes” (Evet) kelimesi çıktı. Bu tüm gerginliğinin bitmesi anlamına geliyordu. Rahatlamıştı. Soyunma odasında oyuncularını tebrik etti... Maç içinde yaşadığı gerginliği ve sevincini ise yakın çevresine İsmail Kartal şu sözlerle özetledi...

- Vücudumda kasılmalar hissettim. Bu durumu maç sonunda anladım. Webo’nun golüne çok sevindim. Rahat kazanacağımız maçı zora sokmuştuk. Önemli bir galibiyet olduğu için böyle reaksiyon verdim.

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörlerinin gol sevinci tepkileri;

Aykut KOCAMAN

Abartısız ve kontrollüydü

AYKUT Kocaman, çok abartılı sevinmeyen, kontrollü bir isimdi. Zaman zaman sevincini gizleyemese de çoğunlukla kendini frenlemeye çalışırdı.

Ersun YANAL

Yumruğunu sıkar sevincini gösterirdi

ERSUN Yanal’ın çok abartılı sevinçleri yoktu. Daha çok yumruğunu sıkardı. Ancak Kasımpaşa maçında son dakikada Webo ile gelen gole sevinci hala konuşulur.


Bunları da Beğenebilirsiniz