Gündem Haberleri

  Yermez'in firar davası

  Hürriyet Haber
  15.01.2002 - 12:43 | Son Güncelleme:

  İşadamı Üzeyir Garih`in katil zanlısı olarak tutuklu bulunan Yener Yermez`in, polisin gözaltına almak istediği gece askeri birliğinden firarına ilişkin yargılanmasına devam edildi.

  Hasdal`daki 3. Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi`nde yapılan duruşmaya, askeri cezaevinde tutuklu olan Yener Yermez getirildi.

  Mahkeme Hakimi, davayla ilgili eksikliklerin tamamlanması için askeri savcılığa ve sanık Yermez`in bugüne kadar kesinleşmiş cezalarına ilişkin yazılan müzekkerelere cevap gelmediğini bildirdi.Yermez`in "askerliğe elverişli olup olmadığına dair rapor alınabilmesi için müşahede altında tutulması" yönünde daha önce alınan kararın da bu yazıların cevaplarının beklenmesinden sonra uygulamaya konulmasını öngören hakim, duruşmayı erteledi.

  3. Kolordu Komutanlığı Askeri Savcılığı`nca hazırlanan iddianamede, Yener Yermez`in, 28 Ağustos 2001 tarihinde Hasdal`daki birliğinden firarı nedeniyle, Askeri Ceza Kanunu`nun 66/1. maddesi uyarınca 1 yıldan az olmamak üzere hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı