« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yerlikaya'yı destekleyecekler

Güreş Antrenörleri Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr. Haluk Koç, 22 Ekim'de yapılacak olan Güreş Federasyonu Genel Kurulu'nda, Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu Hamza Yerlikaya'yı destekleme kararı aldıklarını bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Koç, yaptığı yazılı açıklamada, Londra Olimpiyatları'nda alınan başarısız sonuçların ardından yapılacak genel kurulun önemini daha da artırdığını belirterek, yanlış ve gereksiz antrenör görevlendirmelerinin başarısızlığın nedenlerinden birisi olduğunu ifade etti.

Başarısızlığın esas nedeninin sistemsizlik olduğunu vurgulayan Koç, antrenör atamalarında hiyerarşik bir yapılanmanın oluşturulamadığını savundu.

Koç, şunları kaydetti: “Derneğimizi ziyaret ederek sorunlarımızın çözüleceğini beyan eden, en büyük başarılara imza attığı dönemlerde milli takım kamplarında beraber olduğumuz, antrenmanlarda hocalar ile ilişkilerinde örnek bir güreşçi olan federasyon başkanı adaylarından Hamza Yerlikaya'yı Güreş Antrenörleri Derneği olarak destekleme kararı aldık.”

ONLAR DA HAMZA YERLİKAYA DEDİ

Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği  (FILA) yönetim kurulu üyesi Rodica Maria Yakşi ile Avrupa Güreş Federasyonları  Birliği (CELA) yönetim kurulu üyesi Önder Yakşi, Güreş Federasyonu'nun (TGF) 22  Ekim'de yapılacak olağan genel kurulunda başkan adaylarından Hamza Yerlikaya'yı  destekleme kararı aldı.

Rodika Maria Yakşi ve eşi Önder Yakşi, yaptıkları yazılı açıklamada,  TGF'nin zor durumda bulunduğunu iddia ederek, yeniden yapılanmanın uluslararası  zeminde başarı getireceğini belirttiler.
 Açıklamada, “Genel kurulda, mevcut başkan aday adaylarından, sporculuk  döneminde ülkemize sayısız sevinçler yaşatmış, milletvekilliği ile bunu  perçinlemiş, güreş camiasına önemli hizmetler yapmış, FILA üyelerinin de her  zaman takdirini kazanmış asrın güreşçisi Hamza Yerlikaya'yı destekleme kararı  almış bulunmaktayız” ifadelerine yer verildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler