ANKARA HABERLERİ

YERLİ üreten KOBİ’ye 5 milyonluk destek

Doğahan GİRİTLİOĞLU
30.11.2017 - 14:35Son Güncelleme :

İthal ürünlerin yerlisini üretecek KOBİ’lere, 5 milyon liralık destek sağlanacak. KOBİ’lerin 250 milyon liralık katma değer oluşturulacağını belirten Bakan Faruk Özlü, ”İmalat sanayinde oluşan cari açık yüzde 10 azalacak” dedi.

Doğahan GİRİTLİOĞLU

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) cari açığın düşürülmesine yönelik özel bir destek programı hazırladı. ‘Stratejik Ürün Destek Programı’ kapsamında, yurtdışından ithal edilen ürünleri Türkiye’de yerli imkânlarla üretecek KOBİ’lere 5 milyon liraya kadar destek sağlanacak. Programın lansman töreninde konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Stratejik ürünlerin millileşmesiyle KOBİ’lerin imalat sanayinde oluşturduğu cari açık yüzde 10 azalacak” dedi. Özlü program hakkında şu bilgileri verdi:

YÜZDE 70’İ GERİ ÖDEMESİZ

“Kendi finansmanımızla, insan kaynağımızla, damgamızla, kendi ürünlerimizi üreteceğiz. Bu amaçla ithal ettiğimiz bin ürünü, bunu yapabilecek bin KOBİ ile eşleştirmek için çalışıyoruz. Bunların bir defaya mahsus tasarlama, geliştirme ve piyasaya sürme masraflarını biz destekleyeceğiz. Desteklerin yüzde 70’i geri ödemesiz, yüzde 30’u geri ödemeli olacak. Hazırladığımız projeksiyona göre 500 projenin desteklenmesiyle 2 bin 500 kişiye iş imkanı sağlanacak. KOBİ’lerin imalat sanayinde oluşturduğu cari açık yüzde 10 azalacak. KOBİ’ler 250 milyon liralık bir katma değer oluşturacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden YERLİ üreten KOBİ’ye 5 milyonluk destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Kasım 2017 tarihinde saat 14 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça YERLİ üreten KOBİ’ye 5 milyonluk destek haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2018, Pazar
 • İmsak
  06:15
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı