Yerli altın kızlar geliyor

Servet YILMAZ
06 Mart 2009 - 00:00Son Güncelleme : 05 Mart 2009 - 18:34

80’li yıllara damgasını vuran, 10 Emmy ve 3 Altın Küre ödüllü “Altın Kızlar” dizisinin yerli versiyonu için geri sayım başladı.

Yeşilçam'ın devlerini buluşturan proje

Sanat dünyasının dört dev ismini buluşturacak dizinin başrolle-rinde Fatma Girik, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın ve Emel Sayın var.

İlk kez aynı projedeler
Hepsi dul ya da boşanmış olan, aynı evi paylaşan, yaşlı ama hayat dolu dört kadının yaşamlarını konu alan “Altın Kızlar”, aradan yıllar geçmesine rağmen hafızalardan silinmedi. Ve yapımcılar sonunda bu efsaneyi canlandırmaya karar verip yerli versiyon için kolları sıvadı. Oyuncu kadrosunu bu efsaneye yakışan isimlerden oluşturan yapımcılar Fatma Girik, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın ve Emel Sayın ile anlaşma imzaladı.

Herkes rolüne hazır

Evdeki en aklı selim kişilik olan Dorothy rolü için Hülya Koçyiğit uygun görüldü. Dorothy’nin sürekli koltuğunda oturduğu halde her yere yetişebilen çılgın ve hazır cevap annesi Sophia rolü ise Fatma Girik’e verildi. “Altın Kızlar”ın en safı olan Rose’u Filiz Akın’ın canlandıracağı dizide, sürekli sevgili değiştirip inatla ve ısrarla aşkı aramaya devam eden Blanche rolünü ise Emel Sayın üstlendi. Dizinin yapımcı ortağı Armağan Çağlayan ile cast direktörü Bircan Usallı Silan, “Bunun 2009’un en çok izlenen ve sevilen işlerinden biri olacağına inanıyoruz” diyor. Hülya Koçyiğit, Fatma Girik ve Filiz Akın, bu projeyi konuşmak için önceki gün Nişantaşı City’s’de buluştu. Dizinin Blanche’ı Emel Sayın ise şehir dışında ol-ması nedeniyle onlara katılamadı.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı