ANKARA HABERLERİ

Yerine kültür merkezi yapılacak

Hürriyet Haber
02.01.2018 - 17:10Son Güncelleme :

Çankaya Belediyesi’nin yıkımını gerçekleştirdiği Mülkiyeliler Birliği Misafirhanesi’nin, Mülkiyeliler Birliği ile imzalanan protokol kapsamında ‘Mülkiye Kültür Merkezi’ ismiyle yeniden inşa edileceği açıklandı.

Hürriyet Haber

Koruma Kurulu kararı ile yıkılan Yüksel Caddesi’ndeki binanın yeni halinde eski görüntüye sadık kalınacağı belirtildi. Mülkiyeliler Birliği Başkanı Erdal Eren, “Yenilenecek yapının dış görüntüsünde hiçbir değişiklik olmayacak. Mülkiye’de güneşin gölgesi aynı yere düşecek” dedi.

MİMARLAR ODASI YIKIMI ELEŞTİRDİ

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nden yapılan yazılı açıklamada ise Mülkiyeliler Birliği yönetimine binanın restorasyon sürecine dair nasıl bir yol izleneceği ile ilgili bilgilendirme yapıldığı iddia edildi. Açıklamada özetle, “Tescilli Kültür Varlığı’nın bir oldu bitti ile yıkılarak yeniden yapılması kabul edilemez bir yaklaşımdır. Mülkiyeliler Birliği’nin, ivedilikle topluma mâl olmuş bu alana dair rekonstrüksiyon projelerini, ne kadar metrekare artışı yapıldığını ve deprem performansına dayanıklı olmadığına dair raporları açıklamasını beklerken, yıkımın Konur Sokak’a, Yüksel Caddesi’ne ve Mülkiyeliler Birliği’ne yakışmadığını kamuoyuna duyururuz” ifadelerine yer verildi.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yerine kültür merkezi yapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ocak 2018 tarihinde saat 16 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yerine kültür merkezi yapılacak haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Nisan 2018, Perşembe
 • İmsak
  04:28
 • Guneş
  05:59
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  16:37
 • Akşam
  19:37
 • Yatsı
  21:02
Sayfa Başı