ERZURUM HABERLERİ

Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı

IHA
30 Eylül 2015 - 12:59Son Güncelleme : 30 Eylül 2015 - 13:00

MEHMET ÖZHASEKİ

IHA

AK Parti Yerel Yönetimler 5. Bölge İstişare Toplantısı Erzurum’da yapıldı.
Ilıca yolu üzerinde bulunan Hizmet içi Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen AK Parti Yerel Yönetimler 5. Bölge İstişare Toplantısına; AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Sağlık eski Bakanı ve Erzurum Milletvekili Adayı Prof. Dr. Recep Akdağ, Mustafa Ilıcalı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum, Ordu, Trabzon, Ağrı, Ardahan, Bayburt, Artvin, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kars ve Rize illerinden belediye başkanları, il ve ilçe parti yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.
Toplantının basına açık olan ilk kısmında açılış konuşmasını yapan AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, 1 kasım seçimleri öncesinde gereken parti içi çalışmaların yapıldığını ifade etti.
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’de, yaklaşık 1,5 yıldır görev başında olduğunu kaydederek, Erzurum’un bu sürede birçok yeni hizmetle tanıştığını söyledi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Türkiye’de her tarafı ideolojik belediyecilik sarmışken AK Partiyle hizmet belediyeciliğine doğru bir evrim olduğunu söyledi.
Türkiye’nin belediyecilikte son yıllarda müthiş bir aşama kaydettiğini vurgulayan Özhaseki, "Bu geri kalışı kapatacak önemli hamleler yapıldı. Belki de bunun milatlarından birisi 1994’tür. Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul’da belediye başkanı olduğu, Anadolu’da birçok arkadaşımızın büyük şehirlerde belediyelere başladığı dönemdir. Bir milattır, bir dönüm noktasıdır. O yıla kadar bütün Türkiye’de her tarafı ideolojik belediyecilik sarmışken ve sıkıntılar içerisinde insanlar çabalarken, o dönemde hizmet belediyeciliğine doğru bir evrim oldu" diye konuştu.
Şehirlerin geleceğini o şehirde yaşayan yerel yöneticilerin ufuklarının belirlediğini ifade eden Özhaseki, şöyle konuştu:
"Belediyecilik çok zor bir iş, kolay değil. Sol belediyeler geldiler, adları SHP, CHP, DSP hiç önemli değil. İnsanların beklentilerini karşılayamadılar, hatta Türkiye’nin en büyük yolsuzluklarına imza attılar, en büyük kötülüklerinin ayağı oldular ve neticesinde onlar da 1994’e geldiklerinde partilerini de batırarak kendileri de bir kenara çekilip gittiler. Bizde öyle olmadı. 1994’te işbaşına gelen arkadaşlarımızın hepsi o yokluklara ve ön kesmelere rağmen başarılı oldular, çok iyi işler yaptılar, insanların gönüllerini kazandılar ve partilerini iktidara taşıdılar. Bizler yerel yönetimlerdeki gayretlerin, başarıların neticesinde iktidara gelmiş bir partinin mensuplarıyız. Yine işimiz çok. Şimdi seferberlik, 1 Kasım’da seçim var. Bu seçime endeksli olarak hepimizin üzerine düşen görevler var. Bunları yaptığımız zaman inşallah daha sonraki 4 sene de rahat edeceğiz."
Basına kapalı ikinci oturumda ise belediyelerin illerdeki çalışmalarına ilişkin istişare ve müzakere gerçekleştirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 12 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:30
  • Guneş
   05:21
  • Öğle
   12:30
  • İkindi
   16:18
  • Akşam
   19:18
  • Yatsı
   20:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı