ANKARA HABERLERİ

Yerel seçim öncesinde detaylı kent analizi

Rüya YELSALI
04.10.2008 - 00:00 Son Güncelleme :

Her sene geleneksel olarak yapılan Mimarlık Şenliği, bu sene çok çeşitli etkinliklerle 6-13 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

Rüya YELSALI

MİMARLIK Şenliği, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından 2003 yılından beri yapılan Mimarlık Şenliği, mimarlığın toplumla buluşmasının önemli bir aracı haline geldi. Şenliğin bu seneki teması, yaklaşan yerel seçimlere yönelik kentlilik bilinci oluşturmak üzere "Yerel Yönetimler ve Kentli Hakları" olarak belirlendi. Gerçekleştirilecek etkinlikler ise "Kendi Hakkım, Kentli Hakkım" başlığı altında ele alınacak.

Konut sorunundan, kentsel dönüşüm uygulamalarına ve yerel yönetimlerin kente bakışına kadar birçok konu, panel, söyleşi, sergi ve film gösterimleri gibi birçok etkilnlikte tartışmaya açılıyor. "Dünya Mimarlık ve Konut Günü" olan 6 Ekim’de başlayacak şenlik, Ankara’nın başkent oluşunun 85’inci yılı olan 13 Ekim günü, "Nasıl Bir Kent İstiyoruz?" başlıklı panelle sona erecek.

Şenlik kapsamında ayrıca "Fotomaraton" adıyla bir de fotoğraf yarışması düzenleniyor. bu yarışmayla, "Kentli Hakkım, Kendi Hakkım" temalı şenliğin etkinliklerinde üretilecek fotoğraflar, paylaşılarak kentlilerin bilinçlenmesine katkıda bulunması hedefleniyor. Bir diğer amacı da fotoğraf sanatına katkıda bulunmak olan Fotomaraton, şenliğin başladığı 6 Ekim’de başlayıp, 13 Ekim’de fotoğrafların teslimiyle sonra eriyor. Açıklanan ödüller ise şöyle: 1’inciye 1000, ikinciye 750, üçüncüye 500, mansiyon ise 250 YTL.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, bu kentte yaşamanın sorumluluğunu, kentte yaşayanların beklentilerini, hayallerini mimarlığı toplumla buluşturmanın bir aracı olarak görüyor.Bu tip etkinlikler ve çalışmalarla da bu konularda farkındalık geliştirmeyi ve halkı bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Yerel seçim öncesinde detaylı kent analizi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  19:07
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı