ÇORUM HABERLERİ

Yerel Kalkınma Sinerji Toplantısı’na Çorum’dan Katılım

IHA
29.07.2015 - 15:12Son Güncelleme :

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN 81 İLDE 81 AKADEMİK DANIŞMAN PROJESİ VE YEREL KALKINMA SİNERJİ TOPLANTISI'NA ÇORUM'DAN DA KATILIM OLDU

IHA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 81 İlde 81 Akademik Danışman Projesi kapsamında Yerel Kalkınma Sinerji Toplantısı Samsun’da düzenlendi.
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ile Samsun Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya TR83 Bölgesi’ndeki illerin oda ve borsa temsilcileri, akademik danışmanları ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın temsilcileri katıldı.
Kalkınma Bakanlığı ile TOBB temsilcilerinin de iştirak ettiği toplantıya Çorum’dan; Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Murat Zeybel, Ticaret Borsası Genel Sekreteri Funda Ertekin, Alaca Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Fatih Arslan, Sungurlu Ticaret Borsası Genel Sekreteri Levent Akkaş, TOBB Çorum Akademik Danışmanı Doç. Dr. Sabiha Kılıç, Avrupa Birliği Uzmanı Sezin Yılmaz, ve OKA İl Koordinatörü Özgür Yalçın katıldı.
Yaklaşık 7 saat süren toplantıda Çorum, Samsun, Tokat ve Amasya’daki akademik danışmanlar ile birlikte Kalkınma Ajansı, İl Yatırım Destek Ofisi, üniversite ve TEKNOKENT temsilcileri sunum yaptı.
Yoğun olarak üniversite-sanayi işbirliğinin konuşulduğu toplantıda akademik danışmanlar; kendi illerinde hayata geçirdikleri iyi uygulama örneklerini diğer katılımcılarla paylaşırken, OKA temsilcileri de gelecekte çağrıya çıkacakları hibe destekleri hakkında bilgiler verdiler. Bölgesel kalkınmada mevcut sinerjiyi kuvvetlendirmek amacıyla düzenlenen toplantıda ayrıca TOBB’un 81 İlde 81 Akademik Danışman Projesi’nde gelinin son nokta hakkında katılımcılara bilgi aktarıldı.
TOBB Çorum Akademik Danışmanı, Hitit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sabiha Kılıç, toplantıda yaptığı sunumda, Çorum’da TSO tarafından kalkınma amaçlı yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Kümelenme ve UR-GE Projeleri ile Çorum’un dış ticaret potansiyelinin geliştirildiğini belirten Kılıç, ayrıca başta demiryolu ve havaalanı konularında yürütülen lobicilik faaliyetleri hakkında da bilgilerini paylaştı.
Toplantı, genel değerlendirmenin ardından sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden Yerel Kalkınma Sinerji Toplantısı’na Çorum’dan Katılım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yerel Kalkınma Sinerji Toplantısı’na Çorum’dan Katılım haberi güncellenecektir.

  ÇORUM NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:10
  • Guneş
   06:50
  • Öğle
   12:36
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   18:00
  • Yatsı
   19:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı