YALOVA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Bahçeşehirli öğrenciler Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde

DHA
29.10.2018 - 14:39Son Güncelleme :
DHA

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA Bahçeşehir Koleji öğrencilerine İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görev yapan meslek grupları ile İl Müdürlüğü çalışma alanları tanıtıldı.

Özel Yalova Bahçeşehir Koleji’nin talebi üzerine iki gün boyunca 6. ve 7. sınıftan üç grup halinde toplam 141 öğrenciye İl Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdürlüğünde görev yapan meslek grupları ile çalışma alanları konusunda bilgiler verildi.

İl Müdürü Suat Parıldar öğrencilerle sohbet havasında yaptığı konuşmada yaşamdan değişik örneklemeler vererek öğrencilerin zamanı verimli kullanmalarını, hedeflerini iyi belirlemelerini ve belirledikleri hedef doğrultusunda disiplinli bir şekilde çalışarak hedeflerine ulaşmalarını tavsiye etti.

İl Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisleri Hüseyin Buğday ve Seda Saçık, Gıda Mühendisi Zeynep Merve Çevik, Su Ürünleri Mühendisi Tuba Kaya ve Veteriner Hekim Saffet Yıldız da öğrencilere mesleklerini tanıtarak sunum eşliğinde görev alanları konusunda bilgiler verdi.

Meslek tanıtımlarının ardından öğrencilere Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü’nde bulunan Geofit Bahçesi ve Mantar Mükemmeliyet Merkezi gezdirilerek soğanlı bitkiler ve mantar çeşitleri ile ilgili bilgiler aktarıldı.

Ziyarete Yalova Bahçeşehir Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Acar da katıldı.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bahçeşehirli öğrenciler Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı