TRABZON HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Trabzon’da uyuşturucu ile mücadele toplantısı

DHA
08.11.2018 - 11:53Son Güncelleme :
DHA

TRABZON,(DHA)-TRABZON’da Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı düzenlendi. Toplantıda alkol, tütün, uyuşturucu, teknoloji ve kumar bağımlılıkları ile ilgili yapılan çalışmalar ele alındı. Toplantıda konuşan İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, uyuşturucuyla mücadelenin terörle de mücadele olduğunu söyledi. 

Trabzon'da bağımlılık yapıcı maddedeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği yapmak, eşgüdüm sağlamak ve madde bağımlığı ile mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek amacıyla toplantı düzenlendi. Trabzon Valiliği'nde düzenlenen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ve Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda, alkol, uyuşturucu, teknoloji ve kumar bağımlılıklarıyla ilgili yapılan çalışmaların sonuçları ve eylem planları tartışıldı. Burada konuşan Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, “ Gençlerimizin baş belası, ülkemizin sıkıntılı konularının başında malumunuz uyuşturucu konusu geliyor. Bu alanda da devletimiz kararlı bir şekilde bununla mücadele anlamında, yapmış olduğu çalışmalarla en ücra köşelerine kadar tüm illerde, ülkemizin bu mücadelede toplumun tüm paydaşlarıyla birlikte yerini alma adına, farklı usul ve esaslar belirledi. Bunların en önemlisi 2017 yılında başbakanlık genelgesiyle çıkan bağımlılıkla mücadele il kurumları oldu. Tabi burada bu mücadelede ülkemizde her kesimin elini taşın altına koyması için çok anlamlı bir çalışma başlamış oldu. Haliyle burada her ilde uyuşturucuyla mücadele eylem planları yapıldı” dedi.

‘UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE ETTİĞİNİZDE TERÖRLE DE MÜCADELE EDİYORSUNUZ’

Toplantıda konuşan İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, uyuşturucuyla mücadelenin terörle de mücadele olduğunu kaydederek şunları söyledi:

"Uyuşturucu Türkiye’deki en önemli konulardan bir tanesi. Bizler İçişleri Bakanlığı olarak, başta terörle mücadele olmak üzere, son dönemlerde şiddetli mücadeleler veriyoruz. Terörle mücadele, uyuşturucuyla mücadele, asayiş olaylarıyla mücadele artı düzensiz göçle mücadele, organize suçlarla mücadele alanlarında son dönemlerde aldığımız tedbirlerle ve sahadaki arkadaşlarımızın yaptığı can siperane görevlerle, başarılı operasyonlarla çok güzel bir noktaya geldik. Şu aşamada, geldiğimiz noktanın korunması ve daha ileriye götürülmesi açısından da bundan sonra yapacaklarımız da çok önemli. Uyuşturucu ile mücadele aslında terörle mücadelenin aslında tam da karşıtı. Birlikte olması gereken bir çalışma. Uyuşturucuyla mücadele ettiğinizde terörle de mücadele ediyorsunuz. Çünkü terörü finanse eden en başta gelen hadiselerden bir tanesi uyuşturucu”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Trabzon’da uyuşturucu ile mücadele toplantısı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ

16 Kasım 2018, Cuma
 • İmsak
  05:34
 • Guneş
  07:02
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:10
 • Yatsı
  18:32
Sayfa Başı