TRABZON HABERLERİ

Gürcistan’dan yatırım daveti

Hürriyet Haber
27.11.2018 - 16:42Son Güncelleme :

 Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin yeni başkanı olan Osman Çalışkan, Türk girişimcileri Gürcistan'a yatırıma davet etti.

Hürriyet Haber

Gürcistan’da faaliyet gösteren Geonetexpo LCC firmasının sahibi Osman Çalışkan, Gürcistan’ın Türk işadamları için çok önemli bir saha olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:
“Yıllardır burada çeşitli alanlarda faaliyetlerimiz var. Bir Türk yatırımcı olarak ilkleri yapmaya çalıştık ve başarılı olduk. Gürcistan, girişimcilerimiz için çok önemli bir bölge hem coğrafi olarak yakınlığımız var, hem iyi bir komşu, hem de komşuluktan öte dostluk, kardeşlik bağlarımız var. Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin ana misyonu Gürcistan’daki iş ortamını teşvik etmek. Görevimiz cazip bir yatırım ortamı olan Gürcistan’ın uluslararası alanda daha iyi tanıtılması, merkez ve yerel hükümetle dernek üyesi firmaların lobi faaliyetlerinin sağlanması, üye firmaların sorunlu konularının incelenmesi, analizi ve ilgili kurumlara sunulması. Gürcistan’daki fırsatları değerlendirmek isteyen tüm girişimcilerimizi derneğimize bekliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Trabzon haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Trabzon haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Gürcistan’dan yatırım daveti haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı