TEKİRDAĞ HABERLERİMALKARA HABERLERİ

Tekirdağ'da TAG toplantısı

DHA
17.11.2019 - 15:56 |Son Güncelleme :
DHA

MALKARA’DA AFET GÖNÜLLÜLERİ TOPLANTISI YAPILDI Murat YAYIN/MALKARA(Tekirdağ),(DHA)-TEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesinde Tekirdağ Afet Gönüllüleri (TAG) projesi toplantısı düzenlendi.

Malkara Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme eğitimine Tekirdağ Afet ve Acil Durum İl Müdürü Recep Erol, Afet ve Acil Durum Şube Müdürü Aslan Mehmet Çoşkun, Malkara İlçe Kent Konseyi Başkanı Hasan Akçay, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Jeoloji Mühendisi Caner Melih Yılmaz, Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü, UMKE Birim Sorumlusu Erol Ketenci, Malkara Mahalle Muhtarları, Malkara Kaymakamlığı ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personelleri ile gönüllü vatandaşlar katıldı. AFET Gönüllülerine yönelik tanıtım ve bilgilendirme toplantısında konuşan Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürü Recep Erol, “Tekirdağ genelinde şuanda AFET Gönüllülerinin bulunduğunu belirterek, bu AFET gönüllüleri sayısının her geçen gün giderek artığını söyledi. İl Müdürü Recep Erol sözlerine şöyle devam etti. “Tekirdağ Afet Gönüllüleri (TAG) Projesi ile; afet ve acil durumlara yönelik Tekirdağ halkımızda afetlere karşı farkındalık oluşturulması, afetlerin altın saatleri dediğimiz ilk 72 saat süresince halkın doğru bir şekilde yönlendirilmesi, profesyonel ekiplere destek olunması, bulundukları mahallelerde bireysel müdahalenin hayata geçirilmesi hedeflenmiştir. Proje ile Tekirdağ İlimizde güçlü bir afet gönüllü sistemi oluşturularak gönüllülük bilincinin yaygınlaştırılması sağlanacaktır.

Mahalle Muhtarlarımızın öncülüğünde her mahalleden en az 5’ er kişilik gönüllü kaydının yapılması hedeflenmektedirler. Afet gönüllülerin eğitimleri teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir.” dedi. Recep Erol son olarak, “Böyle bir durumda lütfen panik yapmayın. Elimiz ayağımıza dolaşıyor. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Bir deprem olacak ama bu ne zaman olacak nerede olacak bunu bilemiyoruz. Burada bize düşen görev hazırlıklı olmak lazım. Bizde bu çalışmalarımızı gerçekleştirmek için bugün Malkara ilçemize geldik. Bugün burada küçük bir ateş yaktık ve bu ateş yayılarak devam etsin. Bu sadece afad konusunda değil. Diğer konularda da tanışırsanız bu sağlık gönüllüsü olur, eğitim gönüllüsü olur. Yani bir sosyal projenin içerisinde olun. Karşılıksız bir iş yapın bu çok önemlidir.” Dedi. İl Müdürü Recep Erol’un konuşmasının ardından katılımcılara slayt destekli acil durumlar hakkında genel bilgilendirme yapıldı

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malkara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malkara ilinden Tekirdağ'da TAG toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Kasım 2019 tarihinde saat 15 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ'da TAG toplantısı haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

06 Aralık 2019, Cuma
 • İmsak
  06:41
 • Güneş
  08:13
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:15
Sayfa Başı