TEKİRDAĞ HABERLERİÇORLU HABERLERİ

Tekirdağ Emniyet Müdürü Erduğan: İhbarlarınız bizim için önemli

DHA
22.11.2019 - 16:25 |Son Güncelleme :
DHA

TEKİRDAĞ İl Emniyet Müdürü Mehmet  Erduğan, 24 saat görevlerinin başında olduklarını belirterek, "Vatandaşlarımızdan gelen ihbarlar bizim çok önemli. Bunun için de halkımızın mutlaka gördükleri olayları polis imdat hatlarına ihbar etsinler" dedi.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda basın mensuplarıyla biraraya geldi. Çorlu İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu ile İl Emniyet Müdür Yardımcısı Aykut Efe'nin de katıldığı toplantıda ilçe hakkında sorunları gündeme getirildi. Tekirdağ'ın büyükşehir olmasıyla birlikte sivil memurlar dahil 2 bin 187 kişiyle hizmet verdiklerini belirten Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, "Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü olarak öncelikle şunu söylemek istiyorum. Biz 24 saat halkın güvenliği için görevinde olan birimiz. Burada Bizim için yapılan her ihbar çok önemlidir. Halkımızın mutlaka ve mutlaka gördükleri her türlü olayı 155 polis imdat hatlarını arayarak ihbar etmelerini istiyoruz.Türkiye genelinde 220 kişiye bir polis memuru düşüyorken, polis bölgesinde yaşayan nüfusla alakalı konuşuyoruz, kapaklıda bin kişiye bir polis düşüyor. Bu ciddi bir uçurum arada. Çorlu'da yaklaşık 500 - 600 civarı bu rakam.Bizler bölgede çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her türlü iyi niyetli eleştiriye açığız. Sizler halkın haber alma hakkını kullanmalarına aracı olan meslek grubusunuz. Bizler, ne kadar bir arada ve beraber çalışmalar yürüterek iletişim halinde olursak, halkımız da o kadar doğru ve zamanında haber almış olur'' diye konuştu.

NÜFUSUN YOĞUN OLDUĞU BÖLGELERİ BİLİYORUZ

Erduğan, Tekirdağ geneline bakıldığında nüfusun en yoğun kısmının Çorlu- Çerkezköy- Ergene ve Kapaklı havzalarında yaşadığını ifade ederek, ''Bazı bölgelerde personel eksiğimiz mevcut. Bunların nüfusa olan dağılımları da biraz az. Türkiye genelinde 220 kişiye bir polis memuru düşüyorken, polis bölgesinde yaşayan nüfusla alakalı konuşuyoruz, kapaklıda bin kişiye bir polis düşüyor. Bu ciddi bir uçurum arada. Çorlu'da yaklaşık 500 - 600 civarı bu rakam.Tabi biz bunlarla ilgili de bir çalışma içerisindeyiz" dedi.

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorlu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorlu ilinden Tekirdağ Emniyet Müdürü Erduğan: İhbarlarınız bizim için önemli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Kasım 2019 tarihinde saat 16 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ Emniyet Müdürü Erduğan: İhbarlarınız bizim için önemli haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2019, Salı
 • İmsak
  06:45
 • Güneş
  08:16
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:15
Sayfa Başı