TEKİRDAĞ HABERLERİÇERKEZKÖY HABERLERİ

Çerkezköy TSO'da 'etkili sunum teknikleri' konuşuldu

DHA
11.12.2019 - 15:24 |Son Güncelleme :
DHA

 

ÇERKEZKÖY(Tekirdağ),(DHA)- TEKİRDAĞ Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (Çerkezköy TSO) ikinci dönem eğitimleri, Etkili Sunum Teknikleri ile devam etti. 

Çerkezköy TSO Seminer Salonu'nda düzenlenen Etkili Sunum Teknikleri, konuşmacı Seyyal Hacıbekiroğlu'nun anlatımlarıyla gerçekleştirildi. Sunuma hazırlık, prova, iz bırakan sunumlar için teknikler, sunum hazırlatma ve geri bildirim gibi konulara değinilen eğitimde Hacıbekiroğlu, sunum yapmanın en önemli aşamasının hazırlık yapmak olduğunu söyledi.  Hacıbeliroğlu, "Dinleyici kitleniz hakkında bilgi edindikten sonra, konunuz ile dinleyiciler arasındaki bağlantıyı kurmalısınız.Teknik terimler, yabancı dillerdeki ifadeler, dinleyiciye yabancı jargonlar belirgin olmayan kısaltmalar vb. dinleyicinin ilgisini dağıtır. Sunumunuzun yüzde 90'ını, salonun neredeyse tamamının anlayabileceği bir dilde ifade etmelisiniz. Sunum esnasında somurtmayın, gülümseyin. Enerjik bir giriş yapın. Sunumu yaptığınız sahnede dinleyicilerle rahat göz teması kurabileceğiniz, birbirinizi görebileceğiniz yerde durun. Kürsünün arkasında beklemeyin. Sabit durmayın, önemli noktalarda izleyicilere biraz yaklaşın. Konu değiştirme aşamasında birkaç adım geri gidin" dedi. 

Eğitimin devamında sunum yapmak için kullanılacak programlar, sunumda kullanılması gereken renkler, puntolar ve fontlar hakkında katılımcılara bilgi verildi. 


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çerkezköy haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çerkezköy ilinden Çerkezköy TSO'da 'etkili sunum teknikleri' konuşuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Aralık 2019 tarihinde saat 15 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çerkezköy TSO'da 'etkili sunum teknikleri' konuşuldu haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ocak 2020, Pazartesi
 • İmsak
  06:54
 • Güneş
  08:24
 • Öğle
  13:26
 • İkindi
  15:55
 • Akşam
  18:18
 • Yatsı
  19:42
Sayfa Başı