SİVAS HABERLERİ

Sivas'ta öğretmenler için 6 bin fidan dikildi

DHA
23.11.2019 - 17:37 |Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA) - SİVAS'ta 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Sivas Belediyesi tarafından Paşabahçe'de bir hatıra ormanı oluşturularak her öğretmen için bir fidan dikimi yapıldı.
Etkinliğe, Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda öğretmen ve aileleri katıldı. Etkinlikte Paşabahçe mesire alanında belirlenen bölgeye 6 bin fidan dikildi.
Fidan dikme etkinliğinde öğretmenler adına söz alan Ziya Gökalp Ortaokulu Müdürü Aydın Yılmaz; "Öğretmenlik mesleği geleceğin fidanlarını yeşertmek, memlekete kalıcı fidanlar dikmek anlamına gelir. Bugün bizleri unutmayan, okullarımıza her konuda destek veren Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor, öğretmenler günümüzün kutlu olmasını diliyorum" diye konuştu.
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise; "Öğretmenlerimiz adına düzenlediğimiz fidan dikme törenine katılımınız için teşekkür ediyorum. 11 Kasım saat 11.11'de Türkiye'de 11 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Biz de bunu tekrarlayarak Sivas merkezde görev yapan öğretmen sayımız kadar fidanı toprakla buluşturuyoruz. Sivas Merkezde toplam 6 bin fidan bugün toprakla buluşuyor" dedi.
"Öğretmenlerimiz bizleri yetiştiren, Türkiye'ye hizmet edecek kadroları yetiştiren, Türkiye'nin gelişmesi noktasında gayret sarf eden ve fedakârca çalışan bir meslek gurubumuz, hepimizde hakları vardır" diyen Bilgin, "Bizde emeği olan tüm öğretmenlerimizden haklarını helal etmelerini bekliyoruz. Türkiye'nin güçlü olmasında, öğretmenlerimizin fedakârlığı vardır. Başkanlığını yaptığım Sivas Belediyesi ve ben eğitim camiamızın emrindeyiz. Her zaman eğitim camiasına yapılması gereken görevleri sorumluluk bilinciyle yerine getireceğiz. Göreve Başladığımızdan günden bu yana Sayın Valimizle ortak akıl ve istişare anlayışıyla şehrin hayallerine uygun, beklentilere cevap veren projeleri tüm şehrin katılımıyla hayata geçiriyoruz. Gelip geçici olan bu görevlerde eser bırakıp dua alabilirsek bizden mutlu kimse olmaz. Bu etkinliği her yıl tekrarlayacağız. 5 yıl sonra öğretmenlerimiz adına 30-40 bin ağaç toprakla buluşacak. Aynı zamanda İşhan Bölgesi'nde evlenen çiftler için Sevgi Ormanı adını vereceğimiz her yıl 20 bin fidanın toprakla buluştuğu bir orman oluşturacağız. Bu vesile ile eli öpülesi öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum" ifadelerini kullandı.
Toplumumuzun geleceği ve dönüşümünün mimarının öğretmenler olduğuna dikkat çeken Vali Salih Ayhan ise, "Öğrencilerimize vatan millet bilincini ve sevgisini aşılayarak bu ülkenin ebedi Türk yurdu olmasına vesile olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum. Eğitime verilen destek konusunda son dönemde belediyemizin göstermiş olduğu gayret takdire şayandır. Başta Başkanımız Hilmi Bilgin olmak üzere tüm belediye personelimize teşekkür ediyorum. Eğitim ve öğretimi sadece okul müdürleri ve öğretmenlerimize bırakmadan yapmalıyız. Böyle bir ağaçlandırmayla farkındalık oluşturmak hem öğretmenlerimize verilen bir değer, hem doğaya duyulan sevgi, hem de belediyemizin felsefesini nakşetmek açısından önemli" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas'ta öğretmenler için 6 bin fidan dikildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Kasım 2019 tarihinde saat 17 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas'ta öğretmenler için 6 bin fidan dikildi haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2019, Salı
 • İmsak
  06:05
 • Güneş
  07:34
 • Öğle
  12:29
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:14
 • Yatsı
  18:39
Sayfa Başı