SİVAS HABERLERİ

Sivas'ta 'Aday öğretmen" yetiştirme programı

DHA
04.11.2019 - 13:40 |Son Güncelleme :
DHA

Uğur YİĞİT/SİVAS, (DHA) - MİLLİ Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce hazırlanan program kapsamında Sivas'ta görev yapan aday öğretmenlere yönelik düzenlenen 'Aday Öğretmen Yetiştirme Programı' devam ediyor. 
Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda gerçekleştirilen seminer programında aday öğretmenler, Milli Eğitim Müdürlüğünce planlanan program kapsamında; 'Dünden Bugüne Öğretmenlik, Etkili İletişim ve Sınıf Yönetimi, Afet Eğitimi, Ulusal ve Uluslararası Eğitim Projeleri ve Örnek Projeler, İnsani Değerlerimiz ve Meslek Etiği, Türkiye'de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci' gibi konularda eğitim seminerlerine katılıyor. İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, bu kapsamda aday öğretmenlerle bir araya geldi. Şube Müdürü Ayhan Bülbül tarafından gerçekleştirilen 'Dünden Bugüne Öğretmenlik' konulu seminerin ardından aday öğretmenlere hitap eden Savaşçı, Sivas'ta eğitim alanında yürütülen proje ve çalışmalara değindi.
Her alanda gelişen ve kalkınan Türkiye'de eğitim alanında da önemli gelişmeler yaşandığını belirten Savaşçı, son yıllarda Sivas'a yaklaşık 700 milyon liralık eğitim yatırımı yapıldığını, öğretmen açığının neredeyse bulunmadığını ve yüzde 96 doluluk oranına erişildiğini söyledi. Sivas'ta son yıllarda inşa edilen modern ve donanımlı eğitim yuvaları ile altyapı ve fiziki anlamda çok iyi bir noktaya ulaştığını ifade eden Savaşçı, eğitimde istenilen başarıyı yakalayabilmek için de Sivas Valiliği himayesinde birçok proje ve çalışmanın hayata geçirildiğini aktardı.
Öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yapan Savaşçı, "Sizler; zor ve vebali büyük olan bir mesleğin mensupları oldunuz. Bugün sizlere emanet edilen çocuklarımız yarın ülkemizin geleceğine yön verecekler. Dolayısıyla bunun vebali ve sorumluluğu çok büyük. Öğrencilerinizin yüreğine dokunun. Onları sık sık evlerinde ziyaret edin, velilerimizle diyalogunuzu güçlü tutun. Her öğretmen öğrencisinde bir iz bırakabilmeli, bir farkındalık oluşturabilmelidir. Çocuklarımızı bilgili, kültürlü, vatanına, milletine, bayrağına, kendi kültürüne ve ahlaki değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirmeliyiz" ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas'ta 'Aday öğretmen" yetiştirme programı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Kasım 2019 tarihinde saat 13 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas'ta 'Aday öğretmen" yetiştirme programı haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

13 Kasım 2019, Çarşamba
 • İmsak
  05:41
 • Güneş
  07:06
 • Öğle
  12:21
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:46
Sayfa Başı