SİVAS HABERLERİ

Sivas'ta 164 tarım projesine 44 milyon destek

DHA
30.08.2019 - 16:21Son Güncelleme :
DHA

Uğur YİĞİT / SİVAS,(DHA) - SİVAS'ta Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 13'üncü Etap Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Tebliği ve Uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. 
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ,"Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 13'üncü Etap Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi ilimiz için bir şans olduğuna inanıyorum. Tüm üreticilerimizin bu fırsattan yararlanması için Ziraat Odası, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve tüm paydaşlarımız olarak üreticilerimize her türlü desteğe vermeye hazırız."dedi.
Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız ise,"Bakanlığımız tarafından ilimize yılda yaklaşık olarak 180 milyon hibe ve destek ödemesi yapılmaktadır. Amaç kırsalda yaşayan üreticilerimize destek olmak, ürün çeşitliliğini artırmak, gelir seviyelerini yükseltmek, tarım sanayi entegrasyonunu sağlamak, tarımsal sanayi geliştirmek, kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak, tarım ve tarım dışı istihdamı geliştirmektir. 2006-2018 yılları arasında bakanlığımız tarafından yürütülen kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında ilimizde toplam 94 milyon 94 bin 745 TL tutarındaki 164 adet yatırım projesine 44 milyon 16 bin 472 TL hibe ödemesi yapılmıştır. 13'üncü etap destekleme programı kapsamında başvuruların önceki yıllara göre büyük bir artış göstermesini bekliyoruz. Bu konuda tüm paydaş kurumlarımızla ortak çalışarak, toplantılar düzenleyerek, basın ve sosyal medyadan duyurular yaparak, hazırlamış olduğumuz bilgilendirme lifletlerimizi dağıtarak tüm üreticilerimizi bilgilendirerek, Sivas olarak yarısı sizden, yarısı bizden sloganıyla yüzde 50 hibe programından maksimum faydalanmak istiyoruz.
Konuşmaların ardından Ziraat Mühendisi Murat Alnıaçık konu ile ilgili katılımcılara başvuru konuları, nasıl başvuru yapılacağı, hibe oran ve miktarları gibi konuları kapsayan bir sunum yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas'ta 164 tarım projesine 44 milyon destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ağustos 2019 tarihinde saat 16 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas'ta 164 tarım projesine 44 milyon destek haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

22 Eylül 2019, Pazar
 • İmsak
  04:48
 • Güneş
  06:12
 • Öğle
  12:30
 • İkindi
  15:56
 • Akşam
  18:38
 • Yatsı
  19:56
Sayfa Başı