SİVAS HABERLERİ

SCÜ, 'KA107 proje tanıtımı'na ev sahipliği yaptı

DHA
08.10.2019 - 16:19 |Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA) -  ERASMUS+Programı faaliyetlerinden Uluslararası Kredi Hareketliliği 2019 yılı çağrısı kapsamında öğrenci ve personel hareketliliği faaliyetleri gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunan ve proje başvurusu kabul edilen kurumların katılımıyla gerçekleştirilen 'KA107 Proje Yönetim Toplantısı' Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nin(SCÜ) ev sahipliğinde düzenlendi.
SCÜ 4 Eylül Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıya Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Uluslararası İlişkiler Ofisi Başkanı ve Erasmus Kurum Koordinatörü Prof. Dr. Ali Aksu ile birlikte Galatasaray Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi gibi 55 davetli üniversitenin uluslararası ilişkiler ofisi temsilcileri katıldı. 
Üniversitenin tanıtım filmi ve yöresel ağırlama halayı video gösteriminin ardından programın açış konuşmasını yapan Prof. Dr. Ali Aksu, KA107 projesi temsilcilerinin toplantısına ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, toplantının faydalı geçmesi temennisinde bulundu. 
Üniversitenin tarihçesi ve uluslararası yapılan işbirliği faaliyetleri hakkında kısa bilgi veren SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, "Eğitim-öğretimin yanında bilimsel çalışmalara ve uluslararasılaşmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. 2017 yılından itibaren yaptığımız çalışmalarla Uluslararası İlişkiler Birimi Başkanı Prof. Dr. Ali Aksu ile birlikte birçok ülkeye giderek ikili anlaşmalar yaparak protokoller imzaladık ve geldiğimiz noktada bu sene de iyi bir durumda olduğumuzu görüyoruz. Ben bu açıdan Ulusal Ajansa da teşekkür ediyorum. Şu an 25 ülkeyle anlaşmamız var. İnşallah yurt dışına çok sayıda hocamızı gönderdiğimiz gibi çok sayıda akademisyende şehrimize gelecektir. Uluslararası İlişkiler Ofisi çalışanlarına da teşekkür ediyorum. Herhangi bir ülkeye gittiğimizde orda anlaşma yaparken şunu görüyoruz; daha önce şehrimize gelmiş, üniversitemize gelmiş akademisyenlerin görev yaptığı uluslararası birim temsilcileri bize çok büyük itibar gösteriyorlar. Bu da çalışan arkadaşlarımızdan kaynaklanıyor. Çünkü biz şunu yapıyoruz: Gelen ister hoca olsun, ister personel olsun, ister öğrenci olsun havaalanında karşılıyoruz. Üniversitemizde şehirde işlerini yaptırdıktan sonra havaalanına bırakıyoruz" dedi.
Yapılan açılış konuşmalarının ardından Türkiye Ulusal Ajansı Yükseköğretim Uzmanı Gözde Öztürk Uluslararası Kredi Hareketliliği, hibeler, gidilebilecek ülkeler ve sağlanması gereken şartlar, Yükseköğretim Birimi Uzmanı Dr. Selen Tokgöz ise KA107 proje uygulama teknikleri hakkında sunum yaptı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden SCÜ, 'KA107 proje tanıtımı'na ev sahipliği yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2019 tarihinde saat 16 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SCÜ, 'KA107 proje tanıtımı'na ev sahipliği yaptı haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

21 Ekim 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:18
 • Güneş
  06:41
 • Öğle
  12:22
 • İkindi
  15:23
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:10
Sayfa Başı