SİVAS HABERLERİ

Kızılırmak Projesi'nde ilk adım atılıyor

DHA
14.01.2020 - 18:36 |Son Güncelleme :
DHA

Kızılırmak Projesi'nde ilk adım atılıyor

SİVAS, (DHA)- SİVAS'ta hayata geçirilecek olan Kızılırmak Projesi kapsamında yapılacak sağ ve sol kollektör hatlarının Mart ayında yapım ihalesi gerçekleştirilecek. 31 kilometre uzunluğa sahip olacak ana kanalizasyon hattı, şehrin alt yapısında önemli bir ayağı oluşturacak.
Proje kapsamında ilk olarak ana kanalizasyon hatları döşenecek ve terfi istasyonları kurulacak. Kızılırmak'ın iki kıyısı boyunca uzanacak olan büyük ve maliyeti yüksek olan bu iş için Avrupa Birliğinden hibe desteği alınacak. Bu yılın Mart ayında gerçekleştirilecek olan yapım ihalesinin ardından 2022 yılına kadar ana kollektör hatlarının tamamlanması hedefleniyor.
Organize Sanayi Bölgesi'nden Atık Su Arıtma Tesislerine kadar uzanacak olan paralel hatların yüzde 80'i Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın desteği doğrultusunda IPA 2 kapsamında Avrupa Birliği tarafından hibe edilecek. Geri kalan yüzde 20'lik maliyet ise belediye tarafından karşılanacak. 
Kızılırmak'ın; şehrin sosyal hayatı ve turizme kazandırılması adına Sivas Belediyesi tarafından başlatılan proje 8 milyon metrekare gibi devasa bir alanı kapsayacak. Rekreasyon ve yeşil alan düzenlemeleri ile sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerin bir arada olacağı Kızılırmak Projesi, Sivas'ı her yönüyle geleceğe taşıyacak.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Kızılırmak Projesi'nde ilk adım atılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ocak 2020 tarihinde saat 18 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızılırmak Projesi'nde ilk adım atılıyor haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

25 Ocak 2020, Cumartesi
 • İmsak
  06:13
 • Güneş
  07:39
 • Öğle
  12:49
 • İkindi
  15:25
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:10
Sayfa Başı