Şiddete karşı herkes sorumlu

Doğahan GİRİTLİOĞLU
09.03.2018 - 16:32Son Güncelleme :

Ankara Fransız Kültür Merkezi Dünya Kadın Hakları Günü vesilesiyle kısa film gösterimi, panel ve konserden oluşan özel bir etkinlik gecesi düzenlendi.

Doğahan GİRİTLİOĞLU

Program Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Charles Fries’in gerçekleştirdiği açılış konuşmasıyla başladı. Fransa’nın dış politikasını kadın haklarına saygı, kadın erkek eşitliği ve cinsiyet ayırımcılığının reddi ekseninde oluşturduğunu belirten Büyükelçi Fries, “Herkesin kurumsal olarak olduğu kadar kişisel olarak da kadın hakları konusunda sorumlu” dedi. Büyükelçi Fries Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği’nin bu konudaki çalışmalarının en önemli unsurlarının, “Kız çocuklarının eğitimi, kadınların ekonomik özgürlüğe sahip olması, hukuk ve adalete eşit ve özgürce erişebilmesi ve şiddetten korunması” olduğunu ifade etti.

Şiddete karşı herkes sorumlu

KADIN HAKLARI TARTIŞILDI

Konuşmaların ardından yönetmen Merve Gezen’in kısa metraj filmi Scrabble gösterimi yapıldı. Film gösteriminin ardından Merve Gezen, Prof. Dr. Gülriz Uygur, Ayşen Ece Kavas, Işıl Sezen ve Halime Güner’in katıldığı bir panel düzenlenerek kadın hakları konusu hukuki ve sosyolojik boyutlarda ele alınarak yerel yönetim ve platformların çalışmalarından örnekler verildi .Etkinlik gecesi 18 kadından oluşan Ankara Uluslarası Korosu’nun verdiği mini konser ile son buldu. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yerel Haberler haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yerel Haberler ilinden Şiddete karşı herkes sorumlu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Mart 2018 tarihinde saat 16 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şiddete karşı herkes sorumlu haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı